Konto pracodawcy


Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki

18 ciężarówek z darami, 50 punktów rozładunku i ponad 9 tys. km przejechanych w ramach Weekendu Cudów. Tak w skrócie można podsumować charytatywne wsparcie Grupy Raben w ramach projektu Szlachetnej Paczki 2020. Firma jest w tym roku jednym z Partnerów akcji i realizuje dostawy paczek.

Paczka od wielu lat łączy ludzi. Jest to szczególnie ważne w roku, w którym zachowujemy dystans społeczny, mamy mniej okazji do wychodzenia i jesteśmy bardziej ostrożni w kontaktach międzyludzkich. Szlachetna Paczka dostosowała się do tej rzeczywistości i choć w trosce o bezpieczeństwo kontaktów bezpośrednich jest mniej, nadal zbliża i dociera do tych najbardziej potrzebujących.

Grupa Raben, mając wrażliwość społeczną w swoim DNA, kieruje się słowami Miltona Friedmana, który pisał, że przedsiębiorstwo może tak długo kontynuować swoją działalność, jak długo społeczeństwo uważa, że jest mu ono potrzebne. Chcąc być dobrym sąsiadem i odpowiedzialnym obywatelem Grupa podejmuje liczne inicjatywy wspierające społeczności lokalne. W tym roku postanowiła wesprzeć również Szlachetną Paczkę.

- W Grupie Raben mamy drive do pomagania, dlatego w tym szczególnym czasie postanowiliśmy podzielić się tym co potrafimy robić najlepiej – naszym know-how w zakresie logistyki i organizacji transportów oraz naszą flotą do realizacji dostaw w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. – mówi Jakub Krzewina, CSR manager w Grupie Raben i dodaje – - Mamy świadomość, że pandemia dodatkowo spotęgowała problem ubóstwa i sprawiła, że sytuacja życiowa wielu osób uległa pogorszeniu. Jako operator logistyczny, obsługujący różne branże jesteśmy zdeterminowani do wyeliminowania ubóstwa - wspieranie takich inicjatyw to element realizacji naszej strategii. Czujemy, że jesteśmy tutaj istotnym ogniwem i mamy nadzieję na kontynuację współpracy także w przyszłości.”

Tegoroczny Weekend Cudów odbył się w dniach 12-13 grudnia. Grupa Raben jako partner projektu przetransportowała paczki dla potrzebujących z magazynów centralnych do magazynów lokalnych, z których następnie wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli je do rąk potrzebujących. W akcję pomocy po stronie Raben zaangażowanych było 18 kierowców i 15 osób planujących transporty, które dotarły do 50 punktów rozładunku w całej Polsce pokonując łącznie 9 107 km.

- W tych niesamowitych chwilach już drugi rok towarzyszy nam firma RABEN,  której samochody przemierzają Polskę,  aby każda rodzina w potrzebie otrzymała pomoc. Z magazynów zlokalizowanych w dużych miastach (m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk), w których było więcej Darczyńców przetransportowały swoimi ciężarówkami Szlachetne Paczki w rejony, gdzie ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Dzięki takim transportom, pomimo znacznych odległości, Szlachetna Paczka łączy ludzi. Tych, którzy mają otwarte serca i pomagają z osobami, które tej pomocy bardzo potrzebują.  Dziękujemy, że jesteście z nami – powiedziała Dominika Langer-Gniłka, dyrektor ds. współpracy i rozwoju.  

W tym roku realizowana jest już 20. edycja Szlachetnej Paczki, wzięło w niej udział ponad 8 tysięcy wolontariuszy, a w ramach Weekend Cudów pomoc otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin.

(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Brexit – przewoźniku o czym wiedzieć powinieneś?
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
Brexit w transporcie: sytuacja się normuje?
Indeks Logistyczny Agility o szansach na światowe ożywienie w 2021!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CHEP i Zbyszko rozszerzają współpracę
Poczta Polska zbuduje swój hub w Porcie Solidarność (CPK)
Dock Doors of Giving - Prologis przekazał ponad 275 tys. euro na cele dobroczynne
UPS opublikował wyniki za 2020 – przychody wzrosły o 14,2 proc.
FM Logistic rozpoczyna budowę nowego centrum magazynowego w Wiskitkach
GLS wdrożył geokodowanie paczek
ID Logistics podsumowało 2020 rok – wzrost sprzedaży o 7,1 proc.
Hillebrand o dostawach wina w encyklopedii „Wines. From the market to the menu”
C.H. Robinson Polska po raz trzeci uhonorowany tytułem Top Employer
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC