Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Fracht otwiera nowy oddział w Egipcie

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wzmacnia swoją ofertę i rozszerza działalność na afrykańskim rynku usług TSL. Firma otworzyła właśnie nowy oddział w Egipcie i rozpoczęła współpracę z klientami w północno-wschodniej części Afryki. Egipski oddział jest już czwartą placówką, którą w tym roku Grupa Fracht uruchomiła na tym kontynencie. Obecnie afrykańską sieć logistyczną Frachtu tworzą oddziały w 15 krajach.

Siedziba główna egipskiego oddziału Grupy Fracht mieści się w Kairze, stolicy i największym ośrodku gospodarczym oraz przemysłowym tego kraju. Placówka odpowiada także za obsługę klientów w dwóch sąsiednich krajach – Libii i Sudanie. Jej specjalizacją są kompleksowe usługi logistyczne i spedycyjne (fracht lotniczy, drogowy i morski), w tym transporty ponadgabarytowe, project cargo oraz magazynowanie.
- Egipt jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski w Afryce, z perspektywami współpracy dla branży przemysłowej, energetycznej, wydobywczej i rolno-spożywczej. Fracht FWO Polska specjalizuje się w obsłudze klientów z tych sektorów, stąd uruchomienie nowego oddziału właśnie w Egipcie jest dla nas bardzo dobrą informacją. Przy organizacji międzynarodowych transportów często korzystamy ze wsparcia i know-how lokalnych zespołów. Teraz, dzięki współpracy z egipskimi specjalistami, możemy wzmocnić ofertę dla klientów, którzy są zainteresowani rozwojem biznesu na tym rynku i regionie - zapowiada Jarosław Jankowski, business development director, Fracht FWO Polska.

Fracht w 15 krajach w Afryce
Otwarcie nowego oddziału Grupy Fracht w Egipcie jest kolejnym etapem ekspansji operatora w Afryce i realizacji strategii rozwoju usług na tym rynku. W ubiegłym roku Grupa przejęła belgijską firmę logistyczną Polytra, której specjalnością była obsługa rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć logistyczna Grupy Fracht powiększyła się o 4 kraje - Kongo, Tanzanię, Zambię oraz RPA. Ważnym krokiem w dalszej ekspansji było uruchomienie kolejnych oddziałów w Rwandzie, Burundi i Kenii, a w tym roku w Kamerunie, Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Egipcie. Grupa ma także swoje placówki w Nigerii, Burkina Faso i na Mauritiusie. Zasięg oferowanej przez Grupę Fracht obsługi operacyjnej jest jednak znacznie większy, gdyż poszczególne oddziały współpracują z klientami także w sąsiadujących krajach. Do klientów operatora należą zarówno lokalne firmy jak i międzynarodowe koncerny, głównie z branży przemysłowej, energetycznej, paliwowej, motoryzacyjnej, FMCG, farmaceutycznej i projektów infrastrukturalnych.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.