Dodaj ogłoszenie o pracy


Komfort w SEGRO Logistics Park Stryków

SEGRO zakończył budowę obiektu dla firmy Komfort, największej polskiej sieci z materiałami do aranżacji podłóg. Nowy projekt deweloperski, liczący 15,5 tys. mkw., powstał w zaledwie trzy i pół miesiąca na terenie Strykowa.

Komfort to jeden z pierwszych klientów SEGRO w Strykowie, który do tej pory wynajmował w istniejącym magazynie powierzchnię 11,7 tys. mkw. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu oraz poszerzenie oferty o asortyment wyposażenia kuchni i łazienki, przedsiębiorstwo potrzebowało ponad 30 proc. więcej powierzchni magazynowej. Szybki czas realizacji nowego, liczącego 15,5 tys. mkw.  projektu był możliwy dzięki zastosowaniu w pełni prefabrykowanej konstrukcji, od fundamentów hali, przez słupy i dźwigary dachowe, aż po w pełni prefabrykowane zewnętrzne biuro, wykonane z prefabrykowanych ścian i stropów żelbetowych.

Nowy obiekt Komfortu zostanie poddany certyfikacji BREEAM z prognozowaną oceną Very Good, m.in. dzięki zastosowaniu w biurowcu nowoczesnego szklenia selektywnego, chroniącego przed zbytnim nagrzewaniem się biura latem oraz stratom ciepła zimą. Na terenie całego obiektu zainstalowano oświetlenie LED, a w hali inteligentne oprawy LED sterowane systemem DALI. Przy wjeździe do budynku wprowadzono system kontroli dostępu polegający na automatycznym odczycie tablic rejestracyjnych. W SEGRO Logistics Park Stryków, w którym zlokalizowany jest obiekt, zainstalowane są również ładowarki do samochodów elektrycznych, będące jednym z proekologicznych rozwiązań stosowanych przez dewelopera.
W związku z budową nowego magazynu na terenie parku logistycznego w Strykowie, Komfort planuje zwiększyć zatrudnienie pracowników magazynu zarówno do obsługi dotychczasowego asortymentu, jak również do nowowprowadzanych kategorii produktów – łazienek, kuchni czy szaf.

Komfort, istniejąc od przeszło 25 lat na rynku osiągnął pozycję lidera w swojej branży posiadając ponad 160 sklepów w całym kraju. Oferta produktowa firmy obejmuje starannie dobraną kolekcję paneli podłogowych, podłóg drewnianych, wykładzin dywanowych i elastycznych, dekoracji oraz drzwi. W ostatnim czasie w specjalnie zaprojektowanych sklepach firma poszerzyła swój asortyment o ofertę łazienek, kuchni oraz szaf. Pierwsze sklepy z kompleksową ofertą wykończenia i wyposażenia wnętrz działają już na warszawskim Okęciu oraz w Poznaniu, a firma planuje dalszy rozwój tego konceptu.

Park logistyczny SEGRO w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo park może zostać rozbudowany do prawie 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

(źr. SEGRO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.