Dodaj ogłoszenie o pracy


Javier van Engelen CFO InPost Group

InPost powołał na stanowisko CFO Grupy Javiera van Engelen. Jak podkreśla firma, to doświadczony menedżer, ekspert w dziedzinie finansów, który pełnił funkcje CFO w wielu międzynarodowych firmach.

Javier van Engelen pełnił wiele zarządczych ról w międzynarodowych firmach z branży produkcyjnej, FMCG, retail czy farmaceutycznej. Pracował w firmach giełdowych, właścicielskich, rodzinnych czy private equity. Ostatnio pełnił funkcje CFO i członka zarządu w Signify. Wcześniej był CFO w Jerónimo Martins oraz Grupo Telepizza. Posiada także doświadczenie w obszarze produkcyjnym oraz fuzjach i przejęciach, zdobyte na wcześniejszych etapach kariery w Procter & Gamble, a także później w rolach CFO w firmach AstraZeneca oraz Triumph International.

– Powołanie Javiera na stanowisko CFO Grupy InPost to ważna decyzja dla naszego międzynarodowego rozwoju. To doświadczony i wszechstronny fachowiec, piastujący wcześniej stanowiska managerskie w finansach w Polsce i za granicą. Ma duże doświadczenie w pracy z międzynarodowymi zespołami, w tym na rynku polskim jako CFO Jerónimo Martins. Ponadto Javier ma bogate doświadczenie w handlu detalicznym – zarówno w segmencie żywności, jak i mody, a także w przemyśle. Jego doświadczenie pozwoli mu odegrać ważną rolę w realizacji strategii InPost i umacnianiu naszej pozycji lidera na europejskim rynku rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPost.

– To wyjątkowy czas, aby dołączyć do Grupy InPost. Po ogromnym sukcesie modelu biznesowego w Polsce, dalsza udana internacjonalizacja powinna sprawić, że Grupa InPost stanie się numerem jeden wśród europejskich dostawców usług logistycznych dla e-commerce. Cieszę się, że będę mógł przyczynić się do kolejnego sukcesu Grupy – dodał Javier van Engelen, CFO Grupy InPost.

(źr. InPost)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.