Konto pracodawcy


Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”

20 września w trakcie 9. Forum Kobiet w Logistyce, wręczono wyróżnienia i tytuły „Kobieta w Logistyce 2021”. Forum Kobiet w Logistyce jest konferencją dedykowaną menedżerkom, które pracują zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego oraz zaangażowania ich w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Tegoroczna, 9. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyła się pod hasłem „Transformacje w Logistyce” w dniach 20-21 września 2021 roku w Żninie. -To było wyjątkowe spotkanie, pełne ciekawych historii, a także merytorycznych prelekcji oraz warsztatów, gdzie swoimi doświadczeniami dzieli się eksperci zarówno z branży logistycznej, jak i spoza niej – mówi Beata Trochymiak.

Kobieta w Logistyce 2021
Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2021” wręczono w trakcie pierwszego dnia Forum. Tytuły zostały przyznane Paniom:

„Kobieta w Logistyce 2021- odbiorca usług TSL” p. Barbarze Brandstetter, menedżer ds. planowania produkcji i transportu w Mercedes-Benz Manufacturing Poland

„Kobieta w Logistyce 2021 – dostawca usług TSL” p. Halinie Langowskiej, prezes zarządu Langowski Logistics

[na zdjęciu od prawej: Barbara Brandstetter, Halina Langowska i Beata Trochymiak]
[na zdjęciu od prawej: Barbara Brandstetter, Halina Langowska i Beata Trochymiak]

 

Barbara Brandstetter
Pracuje w branży automotive od 10 lat i jest entuzjastką motoryzacji. Studiowała inżynierię przemysłową na Uniwersytecie w Karlsruhe (Niemcy) i uzyskała tytuł Master of Business Administration w USA. Następnie zaczęła pracować dla Mercedes-Benz w Stuttgarcie w zakresie planowania produkcji, zwłaszcza montażu pojazdów i logistyki. Pracowała na różnych etapach, od strategicznej konfiguracji lean na liniach produkcyjnych po czynności operacyjne, takie jak zarządzanie wydajnością. W ostatnich latach wzmocniła swoją rolę jako lidera projektów, dążąc do wydajności i cyfryzacji w branży transportowej i rozwoju produktów. Niedawno rozpoczęła nowy rozdział w swojej karierze jako menadżer ds. planowania programów i logistyki transportu w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze.

Halina Langowska
Związana z gospodarka morską od 1990 r. Swoją menedżerską karierę zawodową zaczynała w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego Baltona na stanowisku kierownika składów celnych. Po uzyskaniu licencji agenta celnego pracowała w tym zawodzie kilka lat, awansując na stanowisko koordynatora ds. celnych, a następnie dyrektora ds. celnych w jednym z przedsiębiorstw spedycyjno - transportowych na Pomorzu. W 2004 r. założyła własną działalność gospodarczą, którą prowadzi do dzisiaj. Początkowo firma Langowski Shipping (dzisiaj Langowski Logistics) oferowała usługi agencji celnej oraz spedycji morskiej. Ambicja, zmysł menedżerski oraz zaangażowanie sprawiły, że firma rozpoczęła dynamiczny rozwój, oferując kolejne usługi TSL i zwiększając zatrudnienie. Obecnie Langowski Logistics zatrudnia ok. 200 osób w 6 lokalizacjach w Polsce, posiada 5 własnych magazynów składowo-przeładunkowych, oferuje usługi transportu morskiego, kolejowego, lotniczego oraz drogowego i niezmiennie usługi agencji celnej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATKOM!

 

O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie tytułem "Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. przez organizatorkę Forum Kobiet w Logistyce – Beatę Trochymiak. Oceny zgłoszeń dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Agnieszka Bilińska (CEO Trusted Communication). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi na 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, hobby / pasje oraz czemu zgłoszona kandydatka zasługuje na tytuł. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy cen wystawianych przez kapitułę za każdy z ww. obszarów ankiety. Laureatkami zostają te Panie, które otrzymują najwyższą punktację spośród zgłoszonych kandydatur.

(red)

 

 

 

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co, jeśli mleko się wylało…
Jak wysyłać częściej i nie płacić więcej? Hillebrand o łańcuchach dostaw w b ...
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja!
CEVA Logistics inwestuje w Afryce
OTL sprzedaje Grupie Rhenus swoje udziały w C. Hartwig Gdynia
Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań
Emirates inwestują 1 mld USD w nowe samoloty cargo i przebudowę samolotów pasażer ...
FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej przed szczytem sezonu wysyłk ...
Trans.eu ogłasza nowe produkty i wielkie plany ekspansji
Konsumenci chętnie kupują w sieci „z drugiej ręki”
Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC