Dodaj ogłoszenie o pracy


Siemens, Universal Robots i Zivid łączą siły dla rozwiązań w logistyce wewnętrznej

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania związane z realizacją zadań logistyki wewnętrznej.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Universal Robots i Zivid, aby wprowadzić przełomowe rozwiązanie do obsługi logistyki wewnętrznej - mówi Ignacio Moreno, Business Development Manager w Siemens. - Wykorzystując moc zaawansowanej technologii wizyjnej i wiodącej w branży robotyki współpracującej, SIMATIC Robot Pick AI jest w stanie zapewnić łatwą kompletację w każdym środowisku.
Partnerstwo stanowi znaczący krok naprzód w rozwiązywaniu złożonych wyzwań stojących przed sektorami logistyki i e-commerce. Nowoczesne centra realizacji zamówień charakteryzują się zautomatyzowanym transportem dużych ilości i odmian jednostek magazynowych (SKU), a nowe rozwiązanie zostało opracowane specjalnie w celu zaoferowania branży niezawodnego rozwiązania do kompletacji, niezależnie od kształtu przedmiotów, ich rozmiaru czy stopnia przezroczystości.

- Istnieje ogromny potencjał i znaczne zapotrzebowanie na automatyzację w centrach realizacji zamówień i branży e-commerce. To rozwiązanie zapewnia naszym klientom łatwość użytkowania i integrację, jakiej można oczekiwać od współpracy z najlepszymi dostawcami oprogramowania wizyjnego, robotyki i wykrywania - mówi Daniel Friedman, globalny dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Universal Robots. - Współpraca z firmami Siemens i Zivid podkreśla nasz ciągły nacisk na połączenie naszej platformy robotów z technologiami sztucznej inteligencji i jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania w dostarczanie automatyzacji dla każdego i wszędzie.

Rozwiązanie składa się z najnowocześniejszych technologii:
• SIMATIC Robot Pick AI firmy Siemens, wstępnie wyszkolone oprogramowanie wizyjne oparte na głębokim uczeniu, umożliwia robotom wykonywanie zadań wcześniej ograniczonych do obsługi ręcznej.
• UR20 firmy Universal Robots, dzięki zwiększonemu zasięgowi i kompaktowej konstrukcji, umożliwia automatyzację aplikacji wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów na większe odległości, przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa UR (rozwiązanie działa płynnie w całej rodzinie cobotów UR).
• Innowacyjna kamera Zivid 2+ M130 jest pierwszym czujnikiem 3D zdolnym do obrazowania wszystkiego, w tym przezroczystych i półprzezroczystych przedmiotów, rozszerzając dostępność i możliwości kompletacji w handlu elektronicznym i aplikacjach do realizacji zamówień.

- Łącząc nasze rozwiązanie wizyjne 3D z Siemens i UR, oferujemy solidne rozwiązanie, które zaspokaja zmieniające się potrzeby sektorów logistyki i handlu elektronicznego - mówi Amy Landau, inżynier ds. marketingu produktów w Zivid. - Nasza współpraca otwiera nowe możliwości automatyzacji niezawodnej kompletacji zamówień, która może być naprawdę dostępna dla każdego.

(źr. Siemens)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.