Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska otworzy drugą warszawską sortownię

Poczta Polska i Panattoni podpisali umowę na wynajem ponad 50 tys. mkw. powierzchni operacyjno-logistycznej. Warszawa II to kompleks budynków, które Poczta zamierza pozyskać w ramach realizacji projektu strategicznego Architektura Sieci Logistycznej. Celem inwestycji jest optymalizacja procesów logistycznych, co przełoży się na wzrost terminowości, przepustowości i jakości świadczonych usług. Hale będą gotowe pod koniec 2023 roku.

Umowa między Pocztą Polską i Panattoni na najem hali logistycznej została podpisana w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego na okres 20 lat. Deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych, zgodnie z zaakceptowanym przez Pocztę Polską harmonogramem, rozpocznie w najbliższym czasie prace projektowe, a następnie budowlane, obejmujące powstanie dwóch odrębnych budynków, połączonych z towarzyszącymi obiektami i siecią komunikacyjną.

– Celem Poczty Polskiej jest utrzymanie konkurencyjnej pozycji na dynamicznie zmieniającym się rynku usług e-commerce. Pozyskanie nowego obiektu logistycznego bezpośrednio w obszarze Warszawy umożliwi obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paczkowych i paletowych oraz automatyzację procesów logistycznych. Wzrost wydajności sieci logistycznej poprawi standardy świadczonych usług, a w szczególności także ich terminowość – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.
Inwestycja powstanie w rejonie Warszawy i składać się będzie z 2 obiektów, z przeznaczeniem na funkcje węzła rozdzielczego do obsługi przesyłek paczkowych oraz paletowych, nadchodzących z innych węzłów rozdzielczych w kraju oraz z własnego obszaru działania, w tym również nadawanych przez klientów masowych. W skład tych obiektów wejdzie hala magazynowa cross dock o powierzchni ponad 12 tys. mkw. oraz hala magazynowo-operacyjna o powierzchni ponad 26 tys. mkw. Dodatkowo zostaną ulokowane strefy z funkcją wsparcia oraz zaplecza technicznego. Dopełnieniem, zakładanej przez Pocztę Polską funkcjonalności obiektu, będzie zabezpieczenie ponad 400 miejsc parkingowych umiejscowionych w bezpośrednim otoczeniu hal operacyjnych oraz przy wjeździe na obiekt.

– Poprawa warunków infrastrukturalnych pozwoli na wprowadzenie nowego standardu opracowania przesyłek KEP, co w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia potencjału warszawskiej sortowni i przełoży się na wzrost efektywności całej sieci logistycznej Poczty Polskiej. Uruchomienie sortowni w nowej lokalizacji pozwoli na optymalizację kosztów opracowywania przesyłek, dodatkowo stanowić będzie istotną korzyść z punktu widzenia ergonomii i organizacji pracy – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji inwestycji, w IV kwartale 2023 roku wykonawca przekaże Poczcie Polskiej do użytkowania obiekt o powierzchni ponad 50 tys. mkw. Jednocześnie jeszcze w tym roku zostało zaplanowane uruchomienie postępowania na umaszynowienie nowej hali.
Sieć logistyczna Poczty Polskiej obejmuje 14 sortowni regionalnych oraz 13 sortowni lokalnych, które w połączeniu z siecią 7600 placówek pocztowych stanowią zaplecze infrastrukturalne dla rozwoju logistyki.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.