Konto pracodawcy


Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe

Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. mkw., w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. mkw., przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2 858 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 mkw. magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.
W celu zminimalizowania zagrożenie dla środowiska firma zainwestowała w wysokosprawny i nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co najważniejsze bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych.

Magazyn wyposażony jest w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, z czujkami ruchu, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Efektywność procesów magazynowych wspierają wózki litowo-jonowe, przystosowane do trudnych warunków pracy w magazynie chłodniczym. Ze względu na swój długi czas pracy są bardzo wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe, a brak konieczności inwestowania w akumulatorownię przyczynia się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej. Nowoczesne wózki li-ion to mniejsze zużycie energii, a więc nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim troska o środowisko naturalne. Inne ciekawe rozwiązanie to zastosowanie elektronicznych klinów przy rampach magazynu, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozładunku czy załadunku towaru.

Bliskość trójmiejskich portów oraz i ich dynamiczny rozwój sprawia, że nowe centrum dystrybucyjne w Wojanowie k/Gdańska jest dogodnym miejscem na wszelkie operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych. Fresh Logistics Polska oferuje tego typu operacje zarówno w temperaturze kontrolowanej, od 0°C do +6°C, jak również w temperaturze otoczenia.
- Logistyka świeżych produktów spożywczych wymaga ciągłego inwestowania w najnowocześniejszą infrastrukturę, ponieważ tylko taka jest w stanie zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności.  Systemy operacyjne dedykowane do zarządzania magazynem, usługami dodatkowymi i transportem oraz ich integracja powodują, że nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowe i bezpieczne rozwiązania logistyczne” – komentuje Remigiusz Muller, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska i dodaje: Kultura ciągłego doskonalenia jest wpisana w DNA naszej firmy. Poprzez nowe inwestycje budujemy przewagę konkurencyjną nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów. Nowoczesne rozwiązania magazynowe pozwalają nam i naszym partnerom na optymalizację procesów w łańcuchu dostaw i tym samym optymalizację kosztów operacji logistycznych.

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Doskonała lokalizacja w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i systemami zarządzania magazynem oraz bogaty zakres usług dodatkowych takich jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych otwiera przed klientami firmy nowe możliwości. Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3,5 tys. mkw. z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3 tys. palet. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w magazynie, jedna z komór tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 mkw. przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla klientów, którzy w swoim portfolio mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej firma zapewnia 1836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.
Nowe obiekty wyposażony jest w innowacyjne systemy magazynowe i transportowe, logistyka w duchu „paperless” oparta jest o elektroniczną wymianę danych.

(źr. Fresh Logistics)

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Fakty i mity o wykorzystaniu robotyzacji procesów w Przemyśle 4.0
reklama
230 boxów EETS zdało egzamin – po pierwsze wygoda, a po drugie ekspansja na kolejne kraje
Intermodal cały czas na wzroście, mimo że globalne problemy osłabiają rozwój tego rynku
Jak wyniki wyborów w USA wpłyną na globalny rynek nieruchomości przemysłowych?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DHL Express zrealizował już 50 lotów dostarczając szczepionki na COVID-19
Euro 6D ISC-FCM – nowa norma dla pojazdów - czy TSL ma się jej bać?
Circle K oraz PCK zorganizowali świąteczną opieką seniorów w całej Polsce
DPD Polska realizuje jedno z największych zamówień na auta elektryczne w Polsce
Dachser zrealizował 100 czarterowych lotów cargo w 2020 roku
CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w kolejnych dwóc ...
Fracht FWO zakończył rok 2020 świetnym wynikiem w project cargo i zapowiada dynami ...
Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki
Zimowy atak na K2 w ramach wyprawy InPost - #GorzkowskaInPostK2Winter
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC