Konto pracodawcy


Emirates SkyCargo otwierają największy na świecie hub do dystrybucji szczepionki na COVID-19

W Dubaju powstaje pierwszy na świecie dedykowany port lotniczy dla szczepionki przeciwko COVID-19. Jest to ponowne otwarcie terminala cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który będzie służył jako wyspecjalizowane centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki w łańcuchu chłodniczym.

Na filmie poniżej zobaczyć można jak powstaje największe na świecie centrum do obsługi dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 zgodne z dobrymi praktykami dystrybucji (GDP).

Dział cargo Emirates powołał również specjalny zespół szybkiego reagowania, który koordynuje prośby różnych partnerów zaangażowanych w międzynarodowy ekosystem dystrybucji szczepionek i usprawnia reagowanie przewoźnika na prośby dotyczące transportu szczepionek.
- Dubaj jest dobrze przygotowany, by posłużyć jako centrum dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 na resztę świata. Mamy infrastrukturę, połączenia logistyczne i dobre położenie geograficzne. Rynki reprezentujące ponad 2/3 światowej populacji znajdują się w promieniu 8 godzin lotu od Dubaju. Poczynione przez lata inwestycje w transport wrażliwych na temperaturę farmaceutyków sprawiły, że Emirates SkyCargo i Dubaj to preferowany punkt tranzytowy dla cennych ładunków wśród największych, globalnych klientów branży farmaceutycznej. Utworzenie dedykowanego centrum operacyjnego dla szczepionek przeciwko COVID-19 to kluczowy projekt, który wykorzystuje naszą sieć, zasięg i kompetencje, możemy w ten sposób pozytywnie wpływać na życie ludzi na całym świecie – mówi Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Centrum Emirates SkyCargo w południowym Dubaju będzie największym na świecie ośrodkiem lotniczym dla szczepionek. Hub w Dubaju umożliwi przewoźnikowi loty do fabryk na całym świecie, przechowywanie i przygotowywanie przesyłek do dystrybucji regionalnej i globalnej. Obiekt ma ponad 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w kontrolowanej temperaturze z certyfikatem GDP. Umożliwia przechowywanie potencjalnych szczepionek oraz ich dystrybucję na dużą skalę. Szacuje się, że placówka może pomieścić około 10 milionów fiolek szczepionek w temperaturze 2–8 stopni Celsjusza.

Najnowocześniejszą infrastrukturę terminala uzupełnia jedna z największych na świecie flot Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo. Dodatkowo dostępność dużej liczby doków dla samochodów ciężarowych z kontrolowaną temperaturą oraz bliskość terminala do bram parkingowych dla samolotów zapewni sprawne odprawy ładunków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Oprócz chłodni Emirates SkyCargo będą również oferować strefy umożliwiające mrożenie i przepakowywanie szczepionek do globalnej dystrybucji dla swoich klientów.
Rozległy obiekt może potencjalnie obsłużyć miliony dawek szczepionek. Dzięki utworzeniu dedykowanego zespołu, przewoźnik efektywnie obsłuży dużą liczbę wniosków i transgranicznych transakcji po wprowadzeniu szczepionki na rynek. Dzięki połączeniu lotów regularnych i czarterowych przewoźnik cargo będzie mógł przewozić szczepionki na rynki, na których będą one najbardziej potrzebne.

Przewoźnik już od 2016 r. dokonuje znacznych inwestycji w swoje możliwości transportu leków wrażliwych na temperaturę. Obejmowało to wprowadzenie wyspecjalizowanego produktu - Emirates Pharma oraz opracowanie dedykowanej infrastruktury farmaceutycznej z certyfikatem GDP zarówno w Dubaju, jak i w głównych punktach początkowych i docelowych w ramach korytarzy farmaceutycznych, które obecnie obejmują ponad 30 miast. Emirates SkyCargo przewiozły ponad ćwierć miliona ton ładunków farmaceutycznych w ciągu ostatnich czterech lat. Dzięki flocie nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych, sieci obejmującej obecnie ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach oraz strategicznemu położeniu geograficznemu Dubaju, Emirates SkyCargo będą w stanie szybko przewozić dostawy szczepionek z zakładów produkcyjnych do ośrodków szczepień, a następnie dalej do reszty świata, wykorzystując zarówno loty regularne i pasażerskie.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy linie Emirates SkyCargo pracowały nad przywróceniem siatki połączeń cargo, oferując usługi lotnicze do 75 miejsc do maja, 100 do lipca i prawie 135 do początku października. Sieć przewoźnika obejmuje wszystkie główne klastry farmaceutyczne i zakłady produkcyjne, ułatwiając ewentualny transport szczepionki przeciwko COVID-19 po rozpoczęciu jej produkcji.

(źr. Emirates SkyCargo)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
UPS opublikował wyniki za III kwartał – firma osiągnęła olbrzymie zyski
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC