Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work

Firma DB Schenker Technology Center w Warszawie otrzymała certyfikat świetnego miejsca pracy – Great Place to Work Certification. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie wyników badania poziomu zaufania pracowników i zewnętrznego audytu.

Certyfikat przyznawany jest przez Great Place to Work Institute, który od ponad 30 lat prowadzi badania nad kulturą miejsca pracy w różnych sektorach rynku na całym świecie. W pełni anonimowe badanie trwało od czerwca do lipca 2020 roku i udział w nim wzięło blisko 250 pracowników DB Schenker Technology Center. Kluczowym elementem była ankieta, która zmierzyła poziom zadowolenia pracowników. Objęła pięć obszarów: wiarygodność, uczciwość, szacunek, duma i koleżeństwo. Drugim elementem badania, mającym wpływ na końcową klasyfikację firmy na liście najlepszych pracodawców w Polsce, jest „audyt kultury” weryfikujący działania w zakresie praktyk HR i budowania kultury opartej na zaufaniu.

Ogólny poziom zaufania pracowników DB Schenker Technology Center wyniósł 78 proc. Jest on zbliżony do średniego poziomu TOP 10 firm w Polsce według zestawienia Instytutu (84 proc.). Badanie pokazało również, że firma zatrudnia zaangażowanych pracowników, którzy chcą mieć swój udział w kształtowaniu organizacji. Aż 93 proc. osób zaproszonych do badania wypełniło ankietę i podzieliło się swoją opinią. Badanie pokazało, że pracownicy bardzo wysoko oceniają uczciwość i postawę etyczną menedżerów, bezpieczeństwo pracy oraz szacunek dla różnorodności.
- Wyniki są dla nas niezwykle inspirujące. Cieszymy się, że aż 82 proc. zatrudnionych osób uważa naszą firmę za świetne miejsce do pracy, a 84 proc. z nich poleciłoby nas swoim przyjaciołom i rodzinie – mówi Anna Olszewska odpowiedzialna za obszar Employer Brandingu w DB Schenker Technology Center w Warszawie.
- Pracownicy doceniają naszą firmę za przyjazną atmosferę, pozytywne relacje z przełożonymi czy natychmiastową reakcję kierownictwa na kryzys wywołany COVID-19. Wyniki badania stanowią bardzo dobrą bazę do dalszego rozwoju, w szczególności w tych obszarach, na które wpływ mają pracownicy. Pokazują one jasno, w jakim kierunku powinna pójść firma i jakie tematy wymagają jeszcze doskonalenia – mówi Marika Marcinkowska HR Business Partner w DB Schenker Technology Center w Warszawie i dodaje – Obecnie analizujemy te aspekty, które zostały wskazane jako obszary do poprawy. W trakcie warsztatów zaplanowanych we wszystkich zespołach pracownicy sami opracują propozycje zmian i nowych działań. Chcemy być Preferowanym Pracodawcą IT, dlatego stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, by jak najpełniej odpowiadać na potrzeby pracowników.

W trakcie pandemii kandydaci i pracownicy oczekują, że firma przede wszystkim zadba o ich bezpieczeństwo. Wyzwaniem jest także utrzymanie zaangażowania zespołu, który realizuje zadania zdalnie. – O ile łatwo zapewnić bezpieczeństwo, wdrażając tryb pracy zdalnej, to do budowania i utrzymania pozytywnej atmosfery w firmie istotna jest fizyczna obecność w biurze. Zachowanie odpowiednich relacji w zespołach stanowi duże wyzwanie w sytuacji, gdy jedyną formą spotkania jest wideokonferencja – podkreśla Marika Marcinkowska.

Jak przyznaje ekspertka z DB Schenker Technology Center w Warszawie, tuż po wybuchu pandemii wielu kandydatów rezygnowało z udziału w prowadzonych rekrutacjach, tłumacząc się niestabilną sytuacją na rynku i obawami szybką o uratę nowej pracy. – Podjęliśmy więc działania, by zapewnić przyszłych pracowników o stabilności zatrudnienia w naszej firmie. Rekrutacje odbywały się całkowicie online, zmieniliśmy nasze podejście do okresu próbnego i jeśli była taka konieczność, podpisywaliśmy od razu dłuższe umowy z pominięciem okresu próbnego – mówi Marika Marcinkowska.

O DB Schenker Technology Center
Firma DB Schenker Technology Center w Warszawie powstała w 2017 roku jako odpowiedź na potrzeby związane z digitalizacją i zarządzaniem przepływem informacji. Dostarcza usługi i rozwiązania IT dla grupy DB Schenker i jej klientów na całym świecie. Pracownicy firmy to doświadczeni specjaliści z zakresu IT: programiści, analitycy i testerzy, specjaliści ds. wsparcia aplikacji, menedżerowie projektów – pełny przekrój zawodów związanych z technologiami informatycznymi. Spółka w Warszawie jest jednym z czterech na świecie globalnych centrów kompetencji IT w strukturze DB Schenker. Pozostałe trzy znajdują się w Chinach, Indiach oraz w USA.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.