Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyła budowa 7R Park Rzeszów

Powstanie park magazynowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tzw. Doliny Lotniczej - największego klastra przemysłowego w Polsce.

7R Park Rzeszów składa się z dwóch nowoczesnych budynków klasy A o łącznej powierzchni ok. 56 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana przy drodze ekspresowej S19 i DK 94 będzie doskonałym miejscem dla firm logistycznych prowadzących działalność w południowo – wschodniej Polsce. Region cechuje duża koncentracja firm branży lotniczej, ośrodków naukowo-badawczych oraz rozwinięte zaplecze edukacyjne i szkoleniowe. 7R Park Rzeszów stanie się częścią łańcucha dostaw Doliny Lotniczej, dedykowany jest również jako zaplecze dla przedsiębiorstw działających w podrzeszowskich Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Pierwszy budynek 7R Park Rzeszów zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2019 roku.  – Jako generalny wykonawca mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji powierzchni magazynowych na terenie całego kraju. Bardzo się cieszę, że 7R obdarzyło nas zaufaniem, powierzając wykonanie swojej pierwszej inwestycji w Rzeszowie. Zgodnie z wymogami dewelopera, przy realizacji 7R Park Rzeszów zastosujemy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, odpowiadające standardom certyfikacji BREEAM – mówi Piotr Miodek, dyrektor handlowy z firmy Bremer.

7R Park Rzeszów zlokalizowany jest zaledwie 6 km od centrum miasta. W sąsiedztwie parku znajduje się stacja PKP Rzeszów Główny oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów Jasionka, który dysponuje drugim najdłuższym pasem startowym w Polsce.
– Rzeszów może pochwalić się rozwiniętym zapleczem transportowym i dużą dostępnością wykwalifikowanych pracowników. To ważne dla firm planujących tu swoje zaplecze logistyczne. Dla naszego nowego parku wybraliśmy unikalną lokalizację - 7R Park Rzeszów będzie położony najbliżej centrum miasta ze wszystkich obecnych w okolicy, a łatwy dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej sprawia, że jest to także atrakcyjna lokalizacja dla pracowników. Pierwsza podpisana już umowa najmu z dużym operatorem logistycznym oraz zainteresowanie ze strony kolejnych potencjalnych klientów zdecydowanie potwierdzają atrakcyjność mniejszych aglomeracji takich jak Rzeszów i słuszność naszej strategii lokowania kolejnych inwestycji 7R właśnie w takich miastach – dodaje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

(źr. 7R)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.