Dodaj ogłoszenie o pracy


Wyniki UPS za pierwszy kwartał 2019

UPS opublikował wyniki za pierwszy kwartał 2019 r., pokazujące poprawę jakości przychodów i korzyści z inwestycji w globalną sieć transportową. Skonsolidowane przychody wzrosły do 17,2 mld USD w wyniku wyższych średnich dziennych wolumenów oraz wyższej jakości przychodów. Nakłady inwestycyjne na optymalizację funkcjonowania sieci transportowej sięgnęły 1,5 mld USD.

– Bieżący rok rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Realizowaliśmy przyjętą strategię i wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki we wszystkich segmentach działalności – powiedział David Abney, prezes i dyrektor generalny UPS. – Procesy transformacyjne w naszej spółce przekładają się na poprawę jakości przychodów i zwiększają efektywność sieci transportowej, co w perspektywie długoterminowej zwiększy zdolność spółki do generowania zysków. Jesteśmy na dobrej drodze do wykorzystania możliwości rozwoju i poprawy przyszłych wyników.

Segment przesyłek międzynarodowych
W pierwszym kwartale 2019 r. segment przesyłek międzynarodowych wypracował rekordowy zysk z działalności operacyjnej odzwierciedlający siłę i elastyczność globalnej sieci firmy oraz jej zdolność do realizacji zleceń w zmieniającym się globalnym otoczeniu handlowym. Przychody ze sprzedaży w przeliczeniu na jedną przesyłkę spadły o 1,2 proc. Po wyeliminowaniu wpływu różnic kursowych przychody były wyższe o 2,3 proc., dzięki wzrostowi o 3,9 proc.  w segmencie przesyłek krajowych. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 528 mln USD, a po korekcie – 612 mln USD.  W ciągu ostatnich dwóch lat wolumen międzynarodowych przesyłek eksportowych zwiększył się o blisko 12 proc. głównie dzięki wzrostom w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Segment łańcucha dostaw i spedycji towarów
W pierwszym kwartale segment łańcucha dostaw i spedycji towarów odnotował istotny wzrost zysku. Dzięki zdyscyplinowanym inicjatywom kosztowym i zdolności elastycznego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe marże operacyjne również uległy poprawie. – Segment łańcucha dostaw i spedycji towarów wypracował w kwartale bardzo wysoki zysk operacyjny, głównie dzięki spółce Coyote i całej działalności spedycyjnej – powiedział Abney. − Konsekwentnie realizujemy strategie optymalizacji aktywów jednocześnie dbając o wysoką jakość usług, której oczekują klienci. Segment odnotował wysoki wzrost zysku z działalności operacyjnej, do poziomu 200 mln. Skorygowany zysk z działalności operacyjnej wyniósł 211 mln USD i był o ponad 24 proc. wyższy w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r.

Perspektywy
Spółka podtrzymuje prognozę skorygowanego rozwodnionego zysku na akcję w przedziale 7,45–7,75 USD. Skorygowane wolne przepływy pieniężne za 2019 r. powinny wynieść między 3,5 a 4 mld USD, przy czym korzyści wynikające z działań w obszarze kapitału obrotowego mogą dodatkowo zwiększyć tę kwotę. Efektywna stawka podatkowa w 2019 r. szacowana jest na 23  proc. – 24 proc. W drugim kwartale firma uruchomi około 30 proc. mocy przerobowych zaplanowanych na 2019 r.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.