Dodaj ogłoszenie o pracy


Avon otworzył w Polsce centrum badawczo-rozwojowe

Avon konsekwentnie inwestuje w rozwój w Polsce. 20 marca 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Garwolinie, gdzie działa największa i najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka firmy na świecie. Nowy obiekt dedykowany będzie opracowywaniu innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań produktowych oraz opakowaniowych dla kilku kategorii. Prace badawcze prowadzone przez polskich ekspertów będą wykorzystywane przez pozostałe fabryki Avon na całym świecie.

Nowe centrum R&D powstało w ekspresowym tempie. Od momentu wbicia pierwszej łopaty w lipcu ubiegłego roku prace budowlane postępowały niezwykle sprawnie, dzięki czemu nowy obiekt został otwarty w ciągu zaledwie 9 miesięcy od startu prac!

Polskie Centrum Europy i nie tylko
Garwolińskie centrum badawczo-rozwojowe, odpowiadające najwyższym europejskim standardom, będzie ściśle współpracować z centrum R&D Avon w Brazylii, odpowiedzialnym za opracowywanie innowacji produktowych. Będzie w nim działała także jednostka testująca nowe opakowania dla wybranych produktów. Polski oddział zajmie się rozwojem produktów kategorii Skin Care, Personal Care, Fragrance i Make-up zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie kluczowy dla organizacji działań prowadzonych przez Avon zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Inwestycje w innowacje są jednym z kluczowych elementów strategii Avon, która zakłada dostarczanie wysokiej jakości nowoczesnych i wartościowych kosmetyków, poprzez wielokanałowy model sprzedażowy oparty na relacjach. Nowo otwarte zaplecze badawczo-rozwojowe Avon mieści się w budynku o powierzchni ok. 1100 m2 znajdującym się w sąsiedztwie fabryki.
- Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas kolejny, bardzo ważny, krok w ciągłym rozwoju inwestycji Avon w Garwolinie, które jest niezwykle istotnym miejscem dla firmy, nie tylko w skali Polski, ale i świata. Obiekt badawczo-rozwojowy idealnie uzupełni istniejącą w Polsce strukturę biznesową naszej marki i będzie, mam nadzieję, stanowił punkt wyjścia dla kolejnych, jeszcze bardziej zaawansowanych inwestycji – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Pod okiem profesjonalistów
Prace badawcze, prowadzone w Garwolinie, dotyczyć będą przede wszystkim rozwoju kluczowych etapów produkcji nowych kosmetyków z obszaru Skin Care, Personal Care, których receptury będą opracowywane przez Centrum R&D Avon w brazylijskim Cajamar. Nad przebiegiem badań będą czuwały jednostki rozwojowo-badawcze: Process Development Laboratory, Sustainability Formulation and Research Technology, Make -up Nails and Regional Product Development, Package Evalaution and Testing oraz Technical Services Organization, odpowiedzialne za ścisłą współpracę z centrum badawczo-rozwojowym w Brazylii. Do ich obowiązków będzie należało rozwój nowych formuł w duchu zrównoważonego rozwoju, opracowanie procesu technologicznego i transfer technologii ze skali laboratoryjnej do skali produkcyjnej. Wsparcie w testach nowoczesnych formuł kosmetycznych, a także zapewnienie wysokiej jakości finalnego produktu, powtarzalności procesów oraz bezproblemowego wprowadzenia nowych kosmetyków do masowej produkcji, która odbywa się w fabryce Avon w Garwolinie.
Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego marki Avon oznacza więc jeszcze mocniejsze zacieśnienie więzi między Polską a globalną marką kosmetyczną, a umiejscowienie kluczowych operacji firmy w zakresie R&D właśnie w Garwolinie podkreśla, jak ważna w strukturach globalnych jest polska fabryka.

(źr. Avon Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.