Dodaj ogłoszenie o pracy


Nietypowa dostawa CEVA w nietypowe miejsce

Zespół CEVA Logistics Showfreight zorganizował dostawę pełnowymiarowej repliki myśliwca Typhoon na premierę nowego hitu kinowego w Londynie na Leicester Square. Pracownicy CEVA w ciągu 7 godzin rozładowali i zainstalowali model w skali 1:1 dla swojego klienta i producenta samolotu, BAE Systems.

Planowanie tej dostawy trwały miesiące, a montaż 7 godzin - tyle zespół CEVA miał na zmontowanie modelu myśliwca na londyńskim Leicester Square, przed przybyciem na premierę gwiazd filmu, członków rodziny królewskiej i innych zaproszonych gości. Samolot myśliwski Typhoon pełnił rolę kluczowego elementu scenografii. Po zakończeniu imprezy i opuszczeniu jej przez gwiazdy oraz królewskich gości zespół CEVA rozpoczął demontaż ekspozycji. Do godziny 6 rano następnego dnia replika samolotu wraz z całym sprzętem zostały rozmontowane i wywiezione z Leicester Square.

Przez ponad 20 lat CEVA Logistics przeprowadziła montaże i przetransportowała na zlecenie BAE Systems kilka replik samolotów, w tym myśliwiec Typhoon wykorzystany podczas londyńskiej premiery filmowej. CEVA zajmowała się również dwoma modelami koncepcyjnymi samolotu Tempest, a także innymi modelami, demonstratorami kokpitów i symulatorami lotów.
Model myśliwca Typhoon zostanie zaprezentowany w lipcu na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough (Farnborough International Air Show). Jeden z modeli Tempesta był już pokazywany w marcu na targach World Defence Show w Arabii Saudyjskiej, a w czerwcu będzie można go zobaczyć podczas RAF Cosford Air Show.

- To był podręcznikowy przykład pracy naszego doświadczonego zespołu, który zrealizował kolejny ambitny i trudny technicznie projekt dla BAE Systems. Nasze długotrwałe relacje z klientami pozwalają nam lepiej ich rozumieć i sprostać wyzwaniom logistycznym - nawet jeśli oznacza to wykonanie instalacji w ciągu 7 godzin w centrum Londynu – powiedział Sharon Robinson, dyrektor zarządzająca CEVA Logistics Showfreight.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.