Konto pracodawcy


Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony

Agility Defense&Government Services (DGS), należący do Agility, rozpoczął 1 maja br. realizację dwóch umów na dostawę rozwiązań dla brytyjskiej Agencji Mienia Wojskowego (DESA), nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Planowana na cztery lata współpraca obejmować będzie sprzedaż i zbyt platform, sprzętu wojskowego oraz części zamiennych.

Pierwsza z umów dotyczy sprzedaży i zbytu wojskowych platform lotniczych, wyposażenia oraz podzespołów. Jej szacowana wartość wynosi 17 mln USD. Agencja Mienia Wojskowego DESA (Defence Equipment Sales Authority) to agencja brytyjskiego Ministerstwa Obrony (MOD) odpowiedzialna za sprzedaż nadwyżek sprzętu i wyposażenia wojskowego.
Zgodnie z warunkami umowy, Agility DGS będzie się zajmować sprzedażą i zbytem samolotów, części zamiennych, materiałów i urządzeń szkoleniowych oraz sprzętu naziemnego, a także innych rodzajów wyposażenia lotniczego i podzespołów, na przykład systemów komunikacyjnych. Firma podobne zadania dla DESA wykonywała już od pięciu lat jako podwykonawca, w ostatnim przetargu została wybrana głównym wykonawcą umowy.
Agility DGS będzie odbierać sprzęt i podzespoły od właściwych agencji Ministerstwa w Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedawać je odbiorcom na całym świecie, z zachowaniem wszelkich procedur eksportowych, niezbędnych dla tego typu towarów. Skuteczną realizację umowy umożliwi Agility DGS wykorzystanie zindywidualizowanego systemu informatycznego, który ułatwi identyfikację potencjalnych klientów z branży lotniczej. Firma opracowała również bazę danych, ułatwiającą dezynfekcję, identyfikację oraz zarządzanie zapasami. Ta sama baza, przygotowana specjalnie na potrzeby tego kontraktu, usprawni zarządzanie gromadzeniem towarów i raportowanie działań sprzedażowych.

Drugi z kontraktów dotyczy gromadzenia, demilitaryzacji i sprzedaży nadwyżek sprzętu oraz nieruchomości wojskowych. Obejmuje on zbyt nadwyżek aktywów w lokalizacjach operacyjnych i nieoperacyjnych poza granicami Wielkiej Brytanii. Szacowana wartość umowy ma wynieść 12,8 mln USD w okresie czterech lat. DESA zajmuje się zbytem materiałów wojskowych w kraju i zagranicą, w tym samolotów z podzespołami, okrętów, łodzi i innych jednostek pływających z podzespołami, pojazdów, a także usuwaniem odpadów niebezpiecznych, z wyjątkiem odpadów nuklearnych, gospodarczych i infrastruktury. Agility DGS współpracuje z DESA na Bliskim Wschodzie od 2012 roku i od początku uczestniczyła w operacji wycofywania brytyjskich wojsk z Afganistanu. Zgodnie z warunkami drugiej umowy, centrum zarządzania działaniami sprzedaży i zbytu mienia na całym świecie będzie oddział Agility DGS w Stoke-on-Trent, wykorzystując w tym celu system Quantum ERP, umożliwiający śledzenie zapasów, zarządzanie sprzedażą i raportowanie.
Możliwość zbytu nadwyżek mienia poza granicami kraju pozwala zaoszczędzić brytyjskiemu Ministerstwu Obrony, a dzięki temu też podatnikom, koszty związane z koniecznością sprowadzenia towarów do Wielkiej Brytanii. Agility DGS może zorganizować transport towarów do dowolnego miejsca na świecie, jeśli nie uda się ich sprzedać na rynkach lokalnych.

- Bardzo się cieszymy, że możemy realizować te dwa kontrakty dla DESA i mamy nadzieję na dalszą współpracę z brytyjskim Ministerstwem Obrony - powiedział Gareth Webberley, wiceprezes Agility DGS Europe. - Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży, zbytu, recyklingu i raportowania, w połączeniu z globalną obecnością Agility, pozwalają skutecznie wspierać niezwykle istotne działania DESA i MOD na całym świecie.

(źr. Agility Logistics)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej
Czy potencjalna druga fala pandemii zagrozi produkcji?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
Omega Pilzno powiększa swój trójmiejski magazyn
CEVA Logistics wzmacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej dla e-commerce
Poczta Polska odnotowuje 30 proc. wzrost liczby przesyłek z Dalekiego Wschodu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC