Konto pracodawcy


CHEP Polska z tytułem Top Employer

CHEP Polska już po raz trzeci otrzymał certyfikat „Top Employer” – przyznawany co roku pracodawcom zachowującym najwyższe standardy w zakresie organizacji pracy i zarządzania zasobami ludzkimi. Tytuł „Top Employer 2020” przyznaje Top Employers Institute (TEI), międzynarodowy instytut zaangażowany w doskonalenie procesów HR.

Wskaźniki efektywności firmy, uzyskane w wyniku niezależnego audytu zewnętrznego, są porównywane ze standardami międzynarodowymi. Dzięki analizie możliwości oferowanych pracownikom w dziesięciu obszarach – takich jak: strategia zarządzania talentami i pozyskiwanie ich, przygotowanie miejsc pracy, szkolenia i rozwój, zarządzanie karierą i zmianami na stanowiskach, wynagrodzenie i benefity oraz kultura organizacyjna – program ten pozwala wyłonić najlepszych pracodawców na świecie.

Wraz z polskim oddziałem wyróżnienia „Top Employer 2020” otrzymały również spółki CHEP w Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. - Wyróżnienie certyfikatem Top Employer jest dla nas niezwykle ważne w kontekście całego obszaru działań firmy CHEP w Europie. Potwierdza ono wysoki poziom praktyk HR, wdrażanych każdego roku, oraz skuteczność projektów mających wspierać naszych pracowników. Świadczy również o wysokiej jakości pakietu HR, z którego korzystają pracownicy CHEP. Przekłada się to na poziom obsługi i w efekcie – na wyższy poziom zadowolenia naszych klientów – powiedział Piers Hollier, Vice President, Human Resources w CHEP Europe.

W minionym roku firma CHEP podniosła swoje standardy w dziedzinie integracji i różnorodności, co potwierdza fakt, że już 38,9 proc. stanowisk w kadrze zarządzającej CHEP w Europie zajmują kobiety. Firma dołączyła też do inicjatywy LEAD Europe Network (skupionej na zapewnianiu większego zróżnicowania na stanowiskach kierowniczych), w celu promowania równości płci i integracji europejskiej w sektorze handlu detalicznego i towarów konsumpcyjnych. W swoich strukturach CHEP utworzył również firmową sieć LGBTIQ+.
- Różnorodność postrzegamy jako nasz mocny atut, który ma fundamentalne znaczenie, bo dzięki niej otrzymujemy wyjątkową mieszankę talentów, kreatywności oraz możliwości, jakie daje to połączenie. Tworzymy przestrzeń, w której każdy może zachować autentyczność i wykorzystywać własne, unikalne umiejętności, doświadczenie i możliwości. W ten sposób tworzymy lepsze miejsce pracy dla naszych pracowników – powiedział Thomas Allmark, Director, Inclusion and Diversity, CHEP EMEA.

Informacje o Top Employers Institute
Top Employers Institute (TEI), z siedzibą w Holandii, jest organizacją nagradzającą firmy za szczególne osiągnięcia w stwarzaniu przyjaznych warunków pracy oraz możliwości rozwoju pracowników. Realizuje rozległe badania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, obejmujące strategię HR i zarządzanie talentami, wdrażanie nowych praktyk, monitoring i raportowanie, rozwój liderów, planowanie kariery i zarządzanie zmianami na stanowiskach.

(źr. CHEP Polska)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC