Dodaj ogłoszenie o pracy


P3 buduje magazyn 265 tys. mkw. dla jednego najemcy w parku P3 Wrocław I

P3 Logistic Parks rozpoczął budowę nowego parku logistycznego P3 Wrocław I, który będzie zoptymalizowany pod kątem dynamicznie rozwijającego się sektora e-commerce. Cały park o powierzchni 265 tys. mkw. został już wynajęty jednemu najemcy. W transakcji doradzali eksperci z firmy Colliers Poland. Sektor usług i sprzedaży e-commerce na całym świecie, ale i w Polsce ma przed sobą obiecujące perspektywy dalszego rozwoju. Szacuje się, że między rokiem 2021 a 2027 wartość tego rynku w Polsce wzrośnie o ponad 94 mld PLN.

Nowe magazyny w Kątach Wrocławskich w parku P3 Wrocław zostaną wyposażone w proekologiczne rozwiązania i będą w pełni dostosowane do wymagań branży e-commerce. Budynki certyfikowane będą w systemie BREEAM na poziomie “Excellent”. Przy ich realizacji zastosowane zostaną liczne rozwiązania sprzyjające efektywnemu wykorzystaniu zasobów naturalnych, ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych oraz recyklingowi materiałów. Będą to m.in. panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynach zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. Budynki wyposażone zostaną także w instalacje do odzysku wody szarej i zegar astronomiczny. W obiekcie znajdzie się również komfortowa strefa relaksu dla wszystkich pracowników.

Dodatkowo, na terenie parku powstaną stacje do ładowania samochodów elektrycznych i zadaszone wiaty rowerowe. W otoczeniu inwestycji powstaną hotele dla owadów, posadzone będą rodzime gatunki drzew i krzewów, które nie wymagają sztucznego nawadniania i zwiększają bioróżnorodność.
Położony przy autostradzie A4 - części Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Berlin, Wrocław, Kraków i Ukrainę – park P3 Wrocław I zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na rynkach regionalnych, ale także poza nimi. Do węzła łączącego autostradę A4 z obwodnicą Wrocławia A8 można dojechać samochodem zaledwie w 15 minut.

(źr. P3 Logistic Parks)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.