Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO podpisało umowę z Agility Robotics na dostawę robotów humanoidalnych

Umowa dotycząca usługi Robots-as-a-Service (RaaS) integruje roboty humanoidalne Agility z cobotami stosowanymi w magazynie SPANX.

GXO wraz z Agility Robotics, twórcą dwunożnego mobilnego robota manipulacyjnego (MMR) Digit®, ogłosili podpisanie umowy rozpoczynającej wdrożenie Digit w operacjach logistycznych GXO. Umowa podpisana po pilotażowym wdrożeniu koncepcji pod koniec 2023 r., jest zarówno pierwszym w branży formalnym komercyjnym wdrożeniem robotów humanoidalnych, jak i pierwszym wdrożeniem robotów humanoidalnych jako usługi (RaaS).

- Bazując na sukcesie ubiegłorocznego przełomowego programu pilotażowego z Agility, wdrażamy w pełni funkcjonalne humanoidy Digit w środowisku magazynowym - powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO. - Nasze podejście badawczo-rozwojowe polega na współpracy z programistami na całym świecie, aby pomóc im w tworzeniu i weryfikowaniu praktycznych przypadków użycia, które poprawiają środowisko pracy naszych pracowników, jednocześnie optymalizując operacje dla naszych klientów. Agility podziela tę filozofię, a Digit jest idealnym wsparciem pracy naszych zespołów odpowiedzialnych za realizację zamówień. Cieszymy się z tego sukcesu osiągniętego dzięki naszemu partnerstwu.

W ramach umowy RaaS, GXO wdraża roboty Digit i Agility Arc, platformę automatyzacji w chmurze Agility do wdrażania i zarządzania flotami Digit. Digit to wielofunkcyjny, zorientowany na człowieka robot stworzony do pracy logistycznej i zaprojektowany do bezpiecznej pracy wśród ludzi oraz pomocy w wykonywaniu różnych powtarzalnych zadań. Agility Arc został zaprojektowany w celu uproszczenia cyklu wdrażania, od mapowania obiektów i definiowania przepływu pracy po zarządzanie operacyjne i rozwiązywanie problemów.

W centrum logistycznym SPANX rozwiązania Agility zostały zintegrowane z istniejącą automatyką, w tym z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR). Rozszerzając zeszłoroczny program pilotażowy, roboty Digit pomagają w powtarzalnych zadaniach, takich jak przenoszenie pojemników z cobotów i umieszczanie ich na przenośnikach, a wszystko to jest koordynowane przez Agility Arc. W ramach umowy RaaS firmy będą nadal badać dodatkowe możliwości zastosowania i skalowania wsparcia Digit, aby odpowiedzieć na popyt podczas całego wdrożenia. Aby zobaczyć Digit w akcji w magazynie GXO, obejrzyj wideo: https://www.youtube.com/watch?v=oW9L0CuAu_0.

- W nadchodzących latach na rynku robotów humanoidalnych pojawi się wiele nowych rozwiązań, ale jestem niezwykle dumna z faktu, że Agility jest pierwszą firmą, która wdrożyła roboty humanoidalne u klientów, generując przychody i rozwiązując rzeczywiste problemy biznesowe - powiedziała Peggy Johnson, dyrektorka generalna Agility Robotics. - Agility zawsze koncentrowało się tym, co najważniejsze, czyli dostarczaniu wartości naszym klientom poprzez wdrożenie Digit do pracy, a nasz sukces stanowi przełom, który podnosi poprzeczkę dla całej branży.

Magazyn Supply & Demand Chain Executive (SDCE) niedawno uznał GXO za głównego zwycięzcę nagród Top Supply Chain Projects 2024 doceniając przełomowy projekt pilotażowy z Digit. 

(źr. GXO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.