Dodaj ogłoszenie o pracy


Hyundai i IVECO łączą siły w produkcji i dostawach aut elektrycznych

Hyundai Motor Company i IVECO ogłosili dziś podpisanie umowy na dostawę całkowicie elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego IVECO dla Europy, opartego na platformie Hyundai Global eLCV. Nowy pojazd dołączy do oferty elektrycznych lekkich samochodów dostawczych IVECO Group, wzbogacając portfolio lekkich samochodów dostawczych Grupy obok kultowego IVECO Daily.

Hyundai Motor i IVECO rozpoczęli współpracę w marcu 2022 r. i od tego czasu uzyskali konkretne rezultaty związane z pojazdami użytkowymi napędzanymi wodorem, w tym wspólny rozwój eDAILY FCEV i wprowadzenie na rynek autobusu miejskiego E-WAY FCEV. Nowa umowa nie tylko oznacza rozszerzenie partnerstwa, aby objąć szerszą gamę rozwiązań przyjaznych dla środowiska, ale także podkreśla wspólne zaangażowanie obu firm w przyspieszenie przejścia na neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla mobilność i transport.

Pojazd z logo IVECO będzie pierwszym modelem eksportowym, w którym zastosowana zostanie nowa, globalna, w pełni elektryczna platforma Hyundai dla lekkich pojazdów użytkowych (eLCV) – dedykowana dla pojazdów użytkowych o masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony. Innowacyjna platforma obejmuje najnowszą technologię Hyundai dla pojazdów BEV nowej generacji z niskopodłogową konstrukcją, która umożliwia zwiększoną użyteczność przy załadunku i przewożeniu ładunków, zaprojektowaną w celu zaspokojenia pojawiających się potrzeb przyszłych zelektryfikowanych pojazdów użytkowych na rynku.

W ramach partnerstwa Hyundai będzie produkować i dostarczać podwozia z kabiną IVECO na rynek europejski, a IVECO Group będzie lokalnie dostosowywać i dystrybuować kompletne pojazdy wyłącznie za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży. Nowy produkt IVECO oparty na platformie Hyundai Global eLCV będzie miał swoją premierę na tegorocznych targach IAA Transportation 2024 we wrześniu w Hanowerze w Niemczech.

- Wyjątkowe partnerstwo pomiędzy IVECO Group i Hyundai Motor Company robi kolejny znaczący krok naprzód. Wprowadzenie tego nowego, w pełni elektrycznego pojazdu jest szczególnie ekscytujące dla rynku europejskiego, gdzie dystrybucja, dostawy miejskie i podmiejskie są kluczowymi zadaniami dla operatorów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że ta umowa nie tylko wzmocni naszą ofertę produktową, ale także pogłębi nasze relacje z Hyundai, wyznaczając drogę do dalszych wspólnych projektów, które przyczynią się do rozwoju bardziej zrównoważonego społeczeństwa - powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, IVECO Group, powiedział.

(źr. IVECO Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.