Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otrzymuje ponowną certyfikację IATA CEIV Pharma

Kuehne+Nagel niedawno zakończyło trzecią z rzędu certyfikację IATA CEIV Pharma dla całej swojej sieci logistyki lotniczej. To pozycjonuje Kuehne+Nagel na pierwszym miejscu wśród firm logistycznych, które otrzymały certyfikację CEIV Pharma dla ponad 100 lokalizacji.

IATA stworzyła CEIV Pharma wraz z interesariuszami branży lotniczej i organami regulacyjnymi, aby zaspokoić zapotrzebowanie branży na bezpieczne, zgodne z przepisami i wydajne obsługiwanie produktów farmaceutycznych w lotniczym łańcuchu dostaw. Ponowna certyfikacja wzmacnia zaangażowanie Kuehne+Nagel w jakość i zdolność do spełniania najwyższych wymogów zgodności i regulacyjnych za pośrednictwem największej na świecie sieci z certyfikatem CEIV Pharma, obejmującej obecnie 66 krajów na wszystkich siedmiu kontynentach.

Sepcjalnie stworzone rozwiązania Kuehne+Nagel dla sektora opieki zdrowotnej w zakresie logistyki lotniczej są częścią globalnego portfolio firmy. Obejmuje ono opcje transportu multimodalnego i usługi logistyki kontraktowej. Na początku tego roku Kuehne+Nagel ogłosiło swoją strategię Roadmap 2026, w której opieka zdrowotna jest kluczowym obszarem wzrostu.

- Uzyskanie przez Kuehne+Nagel certyfikatu CEIV Pharma dla swojej sieci logistyki lotniczej HealthChain jest ważnym kamieniem milowym. Nie tylko daje klientom pewność, że ich wrażliwe na czas i temperaturę produkty medyczne będą transportowane zgodnie z najwyższymi standardami, a także podwyższa globalne standardy łańcucha dostaw. Wraz z rozwojem sektora farmaceutycznego, zarówno IATA, jak i Kuehne+Nagel są zaangażowane w zaspokajanie potrzeb branży w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności przewozu produktów farmaceutycznych – powiedział Brendan Sullivan, Global Head of Cargo IATA.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.