Dodaj ogłoszenie o pracy


OMEGA Pilzno podpisała nowy kontrakt z Decathlonem

OMEGA Pilzno, polski operator logistyczny, zajmie się obsługą magazynu buforowego oraz dostawami komponentów przeznaczonych do produkcji rowerów dla sieci sklepów Decathlon. Centrum magazynowe powstało w Kutnie.

OMEGA Pilzno oraz Decathlon są partnerami biznesowymi od blisko 5 lat. Dotychczasowa współpraca dotyczyła m.in. realizacji przewozów gotowych produktów z Polski do Europy Zachodniej. Najnowszy wspólny projekt łączy składowanie komponentów w magazynie Omegi Pilzno w Kutnie i dostawy dla fabryki rowerów Decathlon, zlokalizowanej w Brześciu Kujawskim. Polski operator logistyczny zajmie się również składowaniem gotowych rowerów oraz ich dystrybucją na Europę.

- Fabryka w Brześciu Kujawskim powstała w 2022 roku i bardzo szybko rozwinęła swoje moce produkcyjne. Zaspokaja ona potrzeby klientów w tej części Europy, a jako że jesteśmy blisko rynków wysoko rozwiniętych (Belgia, Niemcy), rozpoczynamy produkcję coraz bardziej zaawansowanych modeli rowerów. Naturalną konsekwencją wzrostu produkcji jest potrzeba tworzenia bezpiecznych rozwiązań logistycznych, gwarantujących ciągłość pracy fabryki oraz jej zaopatrzenia. Kluczowe dla nas były bliska lokalizacja nowego magazynu, a także dostosowanie go do norm naszej Organizacji, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa. Liczył się też krótki czas realizacji projektu. OMEGA Pilzno spełniła wszystkie te warunki, uzupełniając swoją usługę o przewozy drogowe. Wybór jednego operatora logistycznego pozwala nam zoptymalizować koszty, co ma przełożenie na możliwość zaproponowania lepszych cen na rowery dla naszych klientów – wyjaśnia Magdalena Pater, Transport Manager z firmy Decathlon

- W Omedze Pilzno zależy nam na świadczeniu kompleksowych usług logistycznych, zabezpieczających wiele odcinków łańcucha dostaw naszych Partnerów. W przypadku najnowszego projektu realizowanego dla Decathlonu, po naszej stronie jest odbiór komponentów z portów w Gdyni i Gdańsku, obsługa magazynowa oraz dostawy just-in-time komponentów do fabryki rowerów. W przeciwną stronę do magazynu popłynie strumień gotowych rowerów do Klienta. Od jakości naszej obsługi zależeć będzie więc utrzymanie ciągłości produkcji w fabryce Decathlonu w Brześciu Kujawskim, co jest dla nas dużym zobowiązaniem. Cieszymy się, że nasz partner obdarzył Omegę Pilzno zaufaniem, na które pracowaliśmy przez wiele lat udanej współpracy biznesowej – mówi Arkadiusz Kurpiel, Dyrektor Handlowy w Omedze Pilzno.

Magazyn o powierzchni 12 441 mkw. znajduje się w odległości 75 km od fabryki firmy Decathlon. To wysokiej klasy nowoczesny obiekt, spełniający rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie (500m) węzła autostrady A1, którą realizowane będą codzienne dostawy komponentów do produkcji rowerów.

(źr. OMEGA Pilzno)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.