Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel przekazuje 60 tyz. zł na organizacje pozarządowe

Kuehne+Nagel w Polsce, w ramach obchodów 30-lecia działalności, przeznaczył 60 000 PLN na wsparcie organizacji pozarządowych.

Poprzez quiz internetowy firma umożliwiła odbiorcom podzielenie kwoty darowizny na trzy inicjatywy – Stowarzyszenie UNICEF Polska oraz Stowarzyszenie Wiosna i jej dwa projekty społeczne: Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka.

Odbiorcy akcji podzielili pulę środków według własnego uznania. W efekcie Kuehne+Nagel wpłaci darowizny w wysokości 20 930 PLN na rzecz Stowarzyszenia UNICEF Polska oraz 39 070 PLN na rzecz Stowarzyszenia Wiosna.

- Jubileusz to wyjątkowy czas nie tylko dla firmy, klientów i pracowników, ale też dla naszego otoczenia. Dlatego zdecydowaliśmy, że będziemy świętować 30. rocznicę działalności w inny niż dotąd sposób. Cieszę się, że ta inicjatywa spotkała się z tak dużym zaangażowaniem i że dzięki niej zaprezentowaliśmy tak wiele nowych informacji o historii naszej firmy. Liczę, że w kolejnych latach będziemy pielęgnować naszą współpracę zarówno z UNICEF Polska, jak i ze Stowarzyszeniem Wiosna – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel.

- Świętowanie poprzez pomaganie to wspaniała inicjatywa. Dziękujemy firmie Kuehne+Nagel oraz wszystkim biorącym udział w quizie za ten świąteczny prezent, który pomoże nam zrobić jeszcze więcej dla dzieci. Z okazji Waszego jubileuszu, w imieniu swoim i całego zespołu UNICEF Polska, życzę Wam kolejnych wspaniałych lat pełnych sukcesów. Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie się rozwijać i razem zrobimy jeszcze wiele dobrego dla najmłodszych – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.