Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA transportuje platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii

CEVA Logistics, świadcząc coraz szerzej kompleksowe usługi project cargo w regionie, zrealizowała w ostatnim czasie transport platformy wiertniczej z Polski do Afryki. Dostawa była zlecona przez Exalo Drilling (grupa PGNiG), z portu w Gdańsku na afrykańską wyspę Songo Songo u wybrzeży Tanzanii.

CEVA Logistics zarządzała całym procesem dostawy platformy wiertniczej od producentów do klienta w Tanzanii, z wykorzystaniem frachtu morskiego. Operator wyczarterował statek do przewozu 154 elementów platformy wiertniczej, w tym wiertni i części konstrukcji. Łączna waga całego ładunku wyniosła ponad 2 000 ton a objętość 9 000 metrów sześciennych.
Urządzenia zostały przetransportowane z różnych zakładów produkcyjnych w Polsce, Chorwacji oraz Holandii do portu w Gdańsku. Cały proces konsolidacji ładunku trwał kilka tygodni i wymagał precyzyjnego zaplanowania oraz koordynacji na każdym etapie transportu. W gdańskim porcie elementy konstrukcji platformy wiertniczej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu dźwigowego, zostały załadowane na pokład statku i wypłynęły na Tanzanię.

- To była jedna z najbardziej złożonych dostaw ładunków ciężkich, jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. W zakresie dopasowanych rozwiązań logistycznych nasi klienci mogą zawsze na nas polegać, bez względu na to, co muszą przetransportować. Doświadczenie w obsłudze przemysłu i know-how naszych zespołów oraz siła i możliwości globalnej sieci logistycznej CEVA mają kluczowe znaczenie dla sprawnej organizacji i dostaw w tego typu projektach - powiedział Mariusz Rutowicz, dyrektor działu Project Logistics CEVA w Europie Wschodniej.

Załadunek w Porcie Gdańsk został nagrany, można go obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=utSXWul_tDo 

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.