Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaj raport zrównoważonego rozwoju Grupy Raben za 2023 rok

Grupa Raben opublikowała coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju, który szczegółowo opisuje działania i postępy Grupy w realizacji zobowiązań ESG oraz zwraca uwagę na kluczowe inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Celem raportu jest przejrzyste informowanie o działaniach i postępach operatora logistycznego w osiąganiu celów strategii zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym wspieraniu celów SDG ONZ. Raport obejmuje wszystkie podmioty i operacje Grupy oraz podkreśla zaangażowanie Raben w przejrzystość i odpowiedzialność w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W roku 2023, Grupa Raben pozostała wierna swojemu zobowiązaniu do redukcji emisji zgodnie z celami inicjatywy Science Based Targets (SBTi). W tym celu, operator skupił się na zmniejszeniu emisji z transportu i działalności związanej z nieruchomościami. Co ciekawe, Raben zdecydował się rozpocząć testowanie biopaliwa (HVO100) we własnej flocie i kontynuował inwestycje w modernizację floty pojazdów, rozwój elektromobilności oraz magazynów w celu znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Grupa utrzymała również wysoki udział zielonej energii w koszyku energetycznym, co skutkowało prawie 23% redukcją emisji w zakresie 1 i 2 w porównaniu do 2020 r. (rok bazowy).

- Rok 2023 był kolejnym rokiem pełnym wyzwań w naszej strategii ESG. Grupa Raben współpracuje z klientami, przewoźnikami i partnerami biznesowymi, aby kształtować i poprawiać wpływ na środowisko naturalne, społeczności i środowisko pracy. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i z niecierpliwością czekamy na podjęcie kolejnych kroków w roku 2024 - powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Zaangażowanie Grupy w zrównoważony rozwój zaowocowało znaczącymi osiągnięciami, w tym znacznym wzrostem ratingu Ecovadis, który wzrósł do 65 punktów w 2024 roku.

- Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ocenę „dobrą” lub wyższą we wszystkich obszarach, oraz awansowaliśmy w kategorii środowisko. Z przyjemnością informujemy również, że osiągnęliśmy imponującą ocenę A- w ratingu CDP Climate 2023, co podkreśla nasze zaangażowanie w działania na rzecz klimatu oraz transparentność. - mówi Ewelina Jabłońska-Gryżenia, Head of Sustainability w Grupie Raben - Zachęcamy do lektury pełnego raportu, aby poznać naszą podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju i kroki, które podejmujemy w celu wprowadzenia pozytywnych zmian.

Pełna wersja Raportu Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben 2023 jest dostępna pod adresem: https://api.raben-group.com/fileadmin/CSR/Raben_Group_Sustainability_Report_2023.pdf 

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.