Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otrzymuje ponowną certyfikację IATA CEIV Pharma

Kuehne+Nagel niedawno zakończyło trzecią z rzędu certyfikację IATA CEIV Pharma dla całej swojej sieci logistyki lotniczej. To pozycjonuje Kuehne+Nagel na pierwszym miejscu wśród firm logistycznych, które otrzymały certyfikację CEIV Pharma dla ponad 100 lokalizacji.

IATA stworzyła CEIV Pharma wraz z interesariuszami branży lotniczej i organami regulacyjnymi, aby zaspokoić zapotrzebowanie branży na bezpieczne, zgodne z przepisami i wydajne obsługiwanie produktów farmaceutycznych w lotniczym łańcuchu dostaw. Ponowna certyfikacja wzmacnia zaangażowanie Kuehne+Nagel w jakość i zdolność do spełniania najwyższych wymogów zgodności i regulacyjnych za pośrednictwem największej na świecie sieci z certyfikatem CEIV Pharma, obejmującej obecnie 66 krajów na wszystkich siedmiu kontynentach.

Sepcjalnie stworzone rozwiązania Kuehne+Nagel dla sektora opieki zdrowotnej w zakresie logistyki lotniczej są częścią globalnego portfolio firmy. Obejmuje ono opcje transportu multimodalnego i usługi logistyki kontraktowej. Na początku tego roku Kuehne+Nagel ogłosiło swoją strategię Roadmap 2026, w której opieka zdrowotna jest kluczowym obszarem wzrostu.

- Uzyskanie przez Kuehne+Nagel certyfikatu CEIV Pharma dla swojej sieci logistyki lotniczej HealthChain jest ważnym kamieniem milowym. Nie tylko daje klientom pewność, że ich wrażliwe na czas i temperaturę produkty medyczne będą transportowane zgodnie z najwyższymi standardami, a także podwyższa globalne standardy łańcucha dostaw. Wraz z rozwojem sektora farmaceutycznego, zarówno IATA, jak i Kuehne+Nagel są zaangażowane w zaspokajanie potrzeb branży w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności przewozu produktów farmaceutycznych – powiedział Brendan Sullivan, Global Head of Cargo IATA.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.