Dodaj ogłoszenie o pracy


Bonduelle rozszerza współpracę z Grupą Raben

Firmy z kooperują na Węgrzech, stąd wybierając operatora logistycznego na rynek polski Bonduelle zdecydował się umieścić swoje towary w zielonym magazynie Raben w Rudzie Śląskiej. Firmy łączy nie tylko wspólny rozwój, ale również zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu.

Bonduelle i Grupa Raben już od 2011 roku rozwijają współpracę na Węgrzech, w ramach takich usług jak dystrybucja lokalna, dostawy drobnicowe, czy dostawy z magazynu klienta do jego odbiorców. Poszukując partnera biznesowego w Polsce, Bonduelle zwrócił się właśnie ku Rabenowi.
- 30% naszego biznesu to obsługa branży spożywczej, mamy także duże doświadczenie w dostawach do sieci handlowych, dlatego doskonale wiemy, w jaki sposób możemy wspierać naszych klientów w tworzeniu bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha dostaw. Z Bonduelle łączy nas wieloletnia współpraca na rynku węgierskim, dlatego cieszę się, że teraz rozszerzamy ją o rynek polski. - komentuje Agnieszka Haik, Group Business Development Director, Grupa Raben. – Od lutego 2021 r. rozpoczęliśmy obsługę magazynową w jednym z naszym nowo otwartych ekologicznych centrów logistycznych, dedykowanym do obsługi produktów spożywczych w Rudzie Śląskiej.

W ramach świadczonych usług magazyn w Rudzie Śląskiej zasilany jest realizowanymi przez Raben dostawami z fabryk klienta. W Polsce Bonduelle realizuje produkcję na rynek polski i eksport w 2 fabrykach zlokalizowanych w Gniewkowie i Ruchocicach. Wśród innych świadczonych serwisów jest także dystrybucja do sieci handlowych, a wkrótce także szereg usług dodanych związanych m.in z co-packingiem.

Kluczowymi elementami, które zadecydowały o wyborze Raben były kompleksowość usług oraz ugruntowane doświadczenie w obszarze obsługi branży spożywczej oraz w realizacjach dostaw do sieci handlowych. Istotne jest także zbieżne podejście do kwestii środowiska naturalnego. Obu firmom zależy, aby ich wpływ był pozytywny. Ekologia ma dla nich duże znaczenie. Oszczędzając surowce naturalne, mierząc, raportując i obniżając emisję gazów cieplarnianych, podejmują działania na rzecz wspólnego dobra – przyszłości. Tak aby następne pokolenia miały dostęp do tych samych zasobów, z których korzystamy teraz.
- Bonduelle, zgodnie ze swoją misją chce wywierać pozytywny wpływ na otoczenie, planetę i ludzi dookoła, zachowując przy tym właściwe spojrzenie biznesowe i promując produkcję rolną opartą na poszanowaniu zasobów naturalnych. Raben przekonał nas do siebie także tym, że nie kieruje się jedynie chęcią zysku, ale podobnie jak my stara się wspierać środowisko, neutralizując swój ślad węglowy, chociażby poprzez redukcję emisji CO2, optymalizacje transportowe czy przyjazne środowisku magazyny. Chętnie rozwijamy współpracę z partnerem, który oprócz konkurencyjnej oferty rynkowej, pokazuje zrównoważone podejście do biznesu i CSR ma w swoim DNA. – podkreśla Robert Firlik, Supply Chain Director Central Europe, Bonduelle.

Raben Logistics Polska dysponuje obecnie ok. 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Każdego roku inwestując w nowe obiekty i modernizując starsze, firma stawia na efektywność energetyczną. W jej obiektach stosowane są m.in takie rozwiązania jak: oświetlenie LED i systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego) w połączeniu ze świetlikami zapewniającymi dostęp do naturalnego światła; ogrzewanie gazowe oparte o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną; izolacje termiczną platform ramp hydraulicznych; wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także agregaty prądotwórcze, pokrywające 100 proc. zapotrzebowania w energię elektryczną.

Oprócz rozwiązań stosowanych w innych lokalizacjach, dodatkowo w Rudzie Śląskiej, w magazynie Raben w Prologis Park, znajdują się kolektory słoneczne ogrzewające wodę, która jest wykorzystywana w częściach biurowych parku, a obszary zewnętrzne zasilane są m.in., przez hybrydowe latarnie wykorzystujące panele słoneczne i energię wiatrową.

(źr. Grupa Raben)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.