Dodaj ogłoszenie o pracy


Packeta Poland uruchamia magazyn cross-dock w Bielsku-Białej

Packeta Poland otworzyła w Bielsku-Białej nowy magazyn cross-dock, w którym sortuje i wysyła przesyłki na ponad 70 różnych kierunków. To znaczący krok w rozwoju firmy, mający na celu usprawnienie procesu obsługi klientów oraz dostosowanie do rosnącej skali biznesu firmy w Polsce i tej części Europy.

Dotychczasowy magazyn w Cieszynie był niewystarczający w obliczu dynamicznego wzrostu liczby obsługiwanych przez Packetę zamówień. Uruchomienie hali magazynowej w Bielsku-Białej, o powierzchni 4.700 m2, jest odpowiedzią na rosnący popyt i potrzeby klientów, a co za tym idzie – obroty firmy. Dzięki nowej inwestycji Packeta ma większe możliwości przeładunkowe, co pozwala na jeszcze szybszą i wygodniejszą dostawę zamówień do klientów – magazyn w Bielsku-Białej może obsłużyć aż 600 tys. paczek miesięcznie.
- Packeta Poland cały czas dynamicznie się rozwija. Nowy cross-dock przy południowej granicy kraju znacząco zwiększył nasze możliwości operacyjne, co pozwoli rozszerzyć skalę biznesu oraz sprostać rosnącym potrzebom klientów, dostarczając przesyłki jeszcze szybciej i wygodniej – powiedział Piotr Pydzik, COO w Packeta Poland.

Nowa nieruchomość w Bielsku-Białej, wybudowana przez Panattoni, posiada certyfikat BREEM – jeden z istotniejszych atestów budowlanych, służący do wyznaczania standardów w projektowaniu zrównoważonego, ekologicznego budownictwa. Obiekty spełniające wymogi certyfikatu BREEAM cechuje niższy koszt użytkowania, ograniczony negatywny wpływ na gospodarkę naturalną oraz także przyjazne środowisko dla zdrowia i komfortu użytkowników.
Dostosowanie magazynu do potrzeb operacyjnych Packety przebiegło bardzo sprawnie – od dnia podpisania umowy do pierwszych operacji logistycznych minęły około 2 miesiące. Całkowity koszt nowej inwestycji to 7 mln zł – rozłożony na 5 lat. Magazyn w Bielsku-Białej daje pracę 42 stałym pracownikom, z możliwością przyjęcia kolejnych 40 tymczasowych – w szczycie sezonu. W przyszłym roku planowane jest dalsze zwiększenie zatrudnienia.

Obecnie Packeta posiada w Polsce dwa magazyny cross-dock: w Bielsku-Białej przy granicy z Czechami oraz w Konotopie pod Warszawą. Obsługują one wszystkie 33 rynki, na których obecna jest Packeta Group, ze szczególnym naciskiem na Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Litwę, Łotwę, Estonię, Słowenię, Chorwację, Włochy, Niemcy, Hiszpanię, Francję.

(źr. Packeta Group)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.