Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zwiększa ofertę magazynów miejskich

Prologis znacząco rozszerza swoją ofertę magazynów miejskich w Europie – aż o ponad milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Na rzecz swojego otwartego funduszu PELF spółka kupiła od operatora ostatniej mili - firmy Crossbay 128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, w doskonale położonych lokalizacjach miejskich w siedmiu krajach europejskich.

Transakcja, przeprowadzona w ramach strategii inwestycyjnej Prologis, odpowiada na kluczowe potrzeby klientów związane z wysokiej jakości nieruchomościami plombowymi w wysoce zurbanizowanych lokalizacjach. Ta inwestycja pomoże zwiększyć skalę działalności firmy i poszerzyć jej ofertę dla europejskich klientów. Wartość tej transakcji wynosi 1,585 miliarda Euro i w 85% obejmuje obszary miejskie o łącznej powierzchni 1,14 miliona metrów kwadratowych.

- Ta transakcja pokazuje, że nieustannie jesteśmy w stanie oferować naszym klientom wysokiej jakości lokalizacje logistyczne na terenach miejskich. W pobliżu gęsto zaludnionych obszarów kreujemy możliwości, które wykraczają poza same nieruchomości i przyczyniają się do rozwoju naszych klientów - podkreśla Ben Bannatyne, President, Prologis na Europę. - Wraz z ciągłym rozwojem handlu elektronicznego lokalizacje przy ośrodkach o wysokiej populacji stają się coraz ważniejsze dla klientów.

Wszystkie nieruchomości i inwestycje znajdują się w obrębie lub w pobliżu głównych aglomeracji w krajach europejskich: Włochy (Rzym i Mediolan); Holandia (Amsterdam i Rotterdam); Hiszpania (Madryt i Barcelona); Niemcy (Norymberga i Berlin); Francja (Paryż); Belgia (Bruksela); Polska (Łódź).
Około 85% zakupionych obiektów, w ciągu 30 minut, może obsłużyć obszar zamieszkały przez ponad milion osób. A dzięki 95% zajętości nowych inwestycji, baza klientów Prologis na pewno się powiększy. Już wkrótce rozpoczniemy współpracę z ponad 110 nowymi klientami. Wysokiej jakości budynki staną się jeszcze atrakcyjniejsze dzięki unikalnym projektom Prologis takich jak platforma Prologis Essentials czy PARKlife™.

W miarę dalszego rozwoju handlu elektronicznego, zwiększającego się zaludnienia miast i zmieniających się po pandemii COVID-19 oczekiwań konsumentów, logistyka miejska ma coraz większy wpływ na wybór lokalizacji magazynu. Coraz większe znaczenie mają obiekty miejskie zdolne do obsługi gęstych skupisk ludności.

- Preferencje i zachowania zakupowe konsumentów zmieniają się. Rozwój logistyki, który nastąpił w związku z pandemią, dał nam wyjątkową możliwość wglądu w potrzeby magazynowe za 5-10 lat - powiedział Joseph Ghazal, Chief Investment Officer w Prologis na Europę. - Globalna skala naszej działalności oraz głęboka wiedza na temat uwarunkowań lokalnych, pozwalają nam ze spokojem przeprowadzać tak duże i znaczące transakcje. Nasze zespoły w całej Europie pracują wspólnie nad rozwojem trwałych relacji ze wszystkimi naszymi partnerami i skutecznie przewidują potrzeby naszych klientów. Koncentrujemy się na ich satysfakcji i uwzględniamy wyzwania, przed którymi stają, a także ich problemy. Kwestie te są głęboko osadzone w naszej strategii inwestycyjnej, wybiegającej w przyszłości – podkreślał Ghazal.

(źr. Prologis)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.