Konto pracodawcy


Mobilna przepakownia – ID Logistics wdraża kolejne nowatorskie rozwiązanie

ID Logistics wdrożyło kolejne innowacyjne rozwiązanie, które wspiera efektywność i wydajność procesów magazynowych. W centrum dystrybucyjnym w Bydgoszczy operator uruchomił „mobilną przepakownię” zbudowaną według autorskiego projektu opracowanego przez pracowników ID Logistics.

Zarządzane przez ID Logistics centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy ma powierzchnię blisko 37 tys. mkw., gdzie znajduje się ponad 29 tys. miejsc paletowych. Dziennie stąd dystrybuowanych jest na paletach lub kartonach ok. 44 tys. różnego rodzaju artykułów w tym spożywcze, świeże i chemii gospodarczej.
- Do naszych zadań należy prawidłowe przygotowanie towarów wg. zamówień klientów. W przypadku, gdy dochodzi do uszkodzenia, odpowiadamy za przepakowanie lub naprawę. Do tej pory proces odbywał się w specjalnie wydzielonej strefie (przepakowni), dokąd towary musiały zostać dowiezione, a po zmianie opakowania z powrotem przewiezione do strefy składowania. Aby go usprawnić, zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy, nasz zespół zaprojektował „mobilną przepakownię”, zrealizowaną przy współpracy z partnerem zewnętrznym – wyjaśnia Anita Szewczuk, dyrektor magazynu ID Logistics w Bydgoszczy.

„Mobilna przepakownia” pozwala na naprawę uszkodzonych opakowań i pojedynczych towarów w miejscu, gdzie są składowane, bez konieczności przewożenia ich do wyznaczonej strefy. To mobilne stanowisko pracy, poruszające się przy pomocy wózka widłowego OSE 250. Wyposażone w laptop i skaner urządzenie połączone jest z systemem do zarządzania magazynowego WMS Infolog, a obsługujący je pracownik magazynowy (clean picker) może korzystać ze wszystkich niezbędnych narzędzi uławiających mu szybką i prostą wymianę uszkodzonych opakowań. W mobilnej przepakowni znajdują się pojemniki do segregacji odpadów, potrzebne artykuły biurowe czy różne rodzaje folii stretch, zapewniony jest też dostęp do wody.
- Wprowadzenie tego rozwiązania przyniosło nam wymierne korzyści, wśród których wymienić można optymalizację kosztów związanych z obsługą strefy przepakowni, wzrost efektywności procesów operacyjnych, poprawę ergonomii pracy i zmniejszenie ilości utylizowanych odpadów. Dzięki temu, że znacznie zmniejszyliśmy strefę stacjonarnej przepakowni, zyskaliśmy dodatkową przestrzeń magazynową. Szybsze przepakowanie towarów przyspiesza też ich dystrybucję do sklepów – mówi Anita Szewczuk.

Innowacyjne projekty ID Logistics
„Mobilna przepakownia” jest jednym z 30 autorskich projektów, przygotowanych przez pracowników ID Logistics, które zgłoszono do konkursu „Lider Innowacji ID Logistics”. Bydgoski projekt zajął III miejsce. Celem tego konkursu jest propagowanie idei innowacyjności wśród pracowników firmy, ma też wspierać poszukiwanie różnych metod optymalizacji kosztów i procesów magazynowych, tym samym poprawiając efektywność i jakość usług. W tym roku polski zespół ID Logistics zdobył też I miejsce i tytuł „King of Innovation” w pierwszej edycji konkursu „Kings of Innovation”, zorganizowanego w ramach wewnętrznego programu Grupy ID Logistics - Booster 2020. Autorskie rozwiązanie ID SMART było najlepsze pośród 117 projektów, zgłoszonych przez 13 oddziałów Grupy ID Logistics z całego świata.

(źr. ID Logistics)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
UPS opublikował wyniki za III kwartał – firma osiągnęła olbrzymie zyski
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC