Konto pracodawcy


Volvo Polska z nagrodą ONZ

Grupa Volvo w Polsce została wyróżniona przez Global Compact za długotrwałe i aktywne wsparcie działań na rzecz ochrony środowiska w miastach. ONZ doceniło producenta autobusów i samochodów ciężarowych za rozwój pojazdów niskoemisyjnych. Volvo Polska jest jedyną firmą motoryzacyjną, która otrzymała tę nagrodę.
Wyróżnienie dla Volvo Polska dotyczy działań na rzecz „SDG11 – Zrównoważone miasta i społeczności”. To jeden z siedemnastu celów Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli przyjętego przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu działań na całym świecie. Zgodnie z nim do 2030 roku działania rządów, biznesu i różnego rodzaju organizacji powinny się koncentrować m.in. na eliminacji ubóstwa, głodu, poprawie jakości edukacji oraz rozwoju bezpiecznych, stabilnych i mniej zanieczyszczonych miast (do 2030 roku w miastach będzie żyło już 5 mld ludzi).


– Przyznane przez ONZ wyróżnienie jest dla nas wielkim zaszczytem i dużą motywacją do dalszego rozwijania zrównoważonego transportu. Jako producent autobusów miejskich i samochodów ciężarowych dedykowanych branży komunalnej, w tym śmieciarek czy aut dostawczych, dokładamy wszelkich starań, by były to pojazdy jak najbardziej przyjazne środowisku. W swojej ofercie mamy dziś autobusy elektryczne i samochody ciężarowe zasilane gazem LNG i CNG, a w przyszłym roku planujemy wprowadzić na rynek elektryczne pojazdy ciężarowe. Tego typu wyróżnienie mobilizuje nas do jeszcze bardziej wytężonych prac nad produktami nieemisyjnymi i ich promocją wśród miejskich odbiorców – twierdzi Piotr Werner, menedżer ds. produktu i wynajmu w Volvo Trucks Polska.
Wyróżnienie z rąk przedstawicieli polskiego biura Global Compact, największej na świecie platformy ONZ angażującej biznes w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG), Volvo odebrało podczas uroczystej gali UN Day w Warszawie. Poza Volvo Polska, nagrody za długotrwałą współpracę przy programie „SDG11 – Zrównoważone miasta”, w tym m.in. działania na rzecz kampanii „Wstrzymaj smog” otrzymali przedstawiciele 13 działających w kraju spółek. Volvo jest jedyną firmą motoryzacyjną.
– Ponieważ transport w pewnej części odpowiada za emisję dwutlenku węgla do atmosfery, to naturalne jest, że jako firma działająca w obszarze motoryzacyjnym czujemy się odpowiedzialni i chcemy działać na rzecz zrównoważonego transportu. Stąd rozwój innowacyjnych produktów i zaawansowanych technologicznie rozwiązań prowadzących do redukcji emisji CO2. Nasz cel na przyszłość to zero emisyjności – zapowiada Marek Gawroński, wiceprezes ds. relacji z sektorem publicznym w Grupie Volvo. Osiągnięcie do 2030 roku – określonych przez ONZ – celów zrównoważonego rozwoju, w tym stworzenie bezpieczniejszych i czystszych miast, nie będzie możliwe bez silnego zaangażowania biznesu.
Jak wynika z badań Global Compact 71 proc. zrzeszonych w organizacji firm rozumie kluczową rolę, jaką pełni biznes w realizacji „Agendy 2030”, a 81 proc. podejmuje działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Polskie biuro Global Compact liczy na dalsze rozszerzenie koalicji firm wdrażających w kraju działania na rzecz #GlobalGoals.
Global Compact powstało w 1999 roku z inicjatywy Kofiego Annana, ówczesnego Sekretarza Generalnego ONZ, jako dobrowolne zrzeszenie przedsiębiorstw, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym przestrzegających praw człowieka, praw pracowniczych czy dbających o ochronę środowiska. Na całym świecie do Global Compact przystąpiło już 9 tys. firm.

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC