Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL otwiera nowe centrum logistyczne na lotnisku w Wiedniu

DHL Global Forwarding wraz z DHL Freight otworzyli nowe centrum logistyczne DHL w Porcie Lotniczym w Wiedniu. Nowoczesny obiekt łączy trzy gałęzie transportowe – drogową, lotniczą i morską, umożliwiając optymalny przeładunek i transport towarów do i z Austrii oraz Europy Wschodniej.

Do chwili obecnej DHL Global Forwarding i DHL Freight prowadziły swoją działalność w trzech oddzielnych lokalizacjach w pobliżu Wiednia. Od teraz wszystko jest skonsolidowane w nowym obiekcie. Oprócz około 3,5 tys.m2 powierzchni biurowej, w skład nowego centrum logistycznego DHL wchodzą dwa terminale frachtowe. Każdy z nich liczy około 12 tys. m2 i zapewnia 5 tys. m2 na potrzeby związane ze składowaniem i przeładunkami DHL Global Forwarding, a ponadto 7 tys. m2 na potrzeby DHL Freight. W celu zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania na usługi logistyczne i transportowe w branży health&care, DHL uruchomił również część dla towarów wymagających kontrolowanej temperatury. Powierzchnia około 1,2 tys. m2 podwoiła możliwości DHL Global Forwarding w zakresie procesowania tego typu przesyłek.
Zarówno w fazie projektowania jak i budowy nowego centrum DHL kluczową rolę odgrywały kwestie ekologiczne, w tym  wykorzystanie energii odnawialnej. Co więcej nowy obiekt spełnia również najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa TAPA (TAPA A).

(źr. DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.