Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie zdobywców tytułu Przyjazny Pracodawca TSL 2022

7 listopada, w trakcie pierwszego dnia 9. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland oraz 4. Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs 2022, ogłoszono wyniki plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2022.

Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL 2022 zdobyły firmy:

Geis PL w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników)

Frigo Logistics w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników)

ETS EU w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

- Uhonorowanie firmy Geis PL tytułem „Przyjazny Pracodawca TSL 2022” to dla nas zaszczyt, ogromne wyróżnienie oraz potwierdzenie, że praca, jaką każdego dnia wykonujemy, aby budować angażujące i przyjazne miejsce pracy przynosi efekt. Bycie przyjaznym i wspierającym pracodawcą jest nieodłączną częścią naszej kultury organizacyjnej. To nasze zobowiązanie wobec pracowników, które podejmujemy każdego dnia, dlatego też udział w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL 2022” był dla nas okazją do sprawdzenia, czy wizja, kultura naszej organizacji, filozofia pracy, a także styl zarządzania zasobami ludzkimi składają się właśnie na słowo „przyjazny”. Mamy świadomość, że bycie przyjaznym i godnym zaufania pracodawcą wymaga nieustannej pracy, ale jednocześnie jesteśmy przekonani, że warto to robić - zwłaszcza dziś, w wymagającej i niepewnej rzeczywistości - powiedział tu po otrzymaniu statuetki - Dorota Wójcik, HR Manager Geis PL.

Jak wybierano laureatów?
Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów plebiscytu - portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora Międzynarodowych Targów TransLogistica Poland - na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące kilku obszarów: strategii zarządzania zespołem, motywacji pracowników oraz reakcji na bieżące zjawiska na rynku pracy tj. quiet quitting. Co roku, ankieta odzwierciedla ogólne trendy rynku pracy. W tegorocznym plebiscycie szczególną uwagę zwrócono na zmiany i reakcje firm w czasach kryzysu. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw.
- Każdy rok przynosi coś nowego, w każdym roku pracodawcy zmagają się z nowymi problemami i nowymi wyzwaniami. Ankieta pokazuje jak branża logistyczna radzi sobie w trudnych czasach, raz z brakiem kandydatów, a dwa z odpowiedzią na rosnącą inflację i kryzysy, które dotykają świat. Jak zawsze, wygrały najlepsze firmy, a poziom był bardzo wyrównany i to bez względu na wielkość firmy – skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl, współorganizatorka plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

- Plebiscyt Przyjaznego Pracodawcy to już tradycja naszych targów. W tym roku odbyła się już 7. edycja plebiscytu, który z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem na rynku pracy. Warto wspomnieć, że tegoroczne 9. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland 2022, których Plebiscyt jest częścią, zgromadziła ponda 300 wystawców, co plasuje te targi w gronie największych imprez logistycznych w Europie – podsumował Paweł Konowałek, dyrektor Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland.

Nagrodzonym Firmom GRATULUJEMY!

(opr. Pracujwlogistyce.pl)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.