Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO operatorem omnichannel JD Sports

GXO Logistics ogłosił zawarcie partnerstwa z firmą JD Sports, które obejmuje uruchomienie w 2024 roku centrum logistycznego do obsługi omnichannel rynków europejskich. JD Sports to wiodący globalny sprzedawca detaliczny marek sportowych, modowych i outdoorowych.

GXO będzie prowadzić obsługę zamówień w nowym centrum logistycznym o powierzchni 600 tys. mkw. w centralnie położonej miejscowości Heerlen w Holandii. Oczekuje się, że po osiągnięciu pełnej operacyjności obiekt stworzy ponad 1500 nowych miejsc pracy w regionie. Heerlen jest bramą do rynków europejskich, a tamtejszy obiekt dystrybucyjny będzie pełnił rolę centralnego węzła logistycznego dla operacji JD Sports w Europie, gdzie firma posiada 3300 sklepów w 32 krajach. Centrum będzie wyposażone w najnowszą technologię i rozwiązania automatyzacji z możliwością przyszłej rozbudowy.

Centrum dystrybucyjne zostało zbudowane zgodnie ze standardami BREEAM "Very Good", w tym z optymalnym oświetleniem i panelami słonecznymi zainstalowanymi na dachu, które dostarczają odnawialną energię elektryczną zarówno do centrum dystrybucyjnego, jak i do 2 tys. gospodarstw domowych.

(GXO Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.