Konto pracodawcy


HSF e-commerce w jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO CEE

W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski rozpoczęła się budowa obiektu dedykowanego HSF e-commerce, firmie specjalizującej się w obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Nowy budynek o powierzchni blisko 50,4 tys. mkw. zostanie ukończony pod koniec 2021 roku i będzie jednym z najbardziej ekologicznych magazynów w Europie Środkowo Centralnej.

Nowy budynek SEGRO, budowany dla HSF e-commerce, będzie liczył 49 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1,4 tys. mkw. powierzchni socjalno-biurowej. Magazyn zostanie wyposażony w 76 doków oraz 4 bramy typu "0". Na życzenie klienta obiekt będzie posiadał podwyższoną odporność ogniową oraz dedykowaną instalację tryskaczową. Dodatkowo zaplanowano osobny budynek dla zarządcy obiektu. Deweloper zapewni 30 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz 80 miejsc dla samochodów osobowych. Planowane jest także wyposażenie parku w system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, co zwiększa płynności ruchu i bezpieczeństwo.

Priorytetem jest tutaj ekologia. W budynku zaplanowano implementację pakietu rozwiązań ograniczających zużycie energii, takich jak oświetlenie LED, wydajny system grzewczy oraz innowacyjny system wentylacji. Konstrukcja dachu będzie przystosowana do montażu paneli fotowoltaicznych, a budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM (jednej z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny ekologiczności budynków) z planowaną oceną VERY GOOD. Ponadto, w trosce o komfort pracy, fasada budynku będzie częściowo przeszklona.
– Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, a także dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski, firma HSF e-commerce będzie świadczyć usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, a także obsługę sprzedaży ich w kanale e-commerce.

– Branża e-commerce w ostatnich latach rozwija się spektakularnie, podobnie jak nasza firma. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do parku logistycznego SEGRO w Gołuskach, aby zwiększyć nasze możliwości biznesowe zgodnie z rosnącymi potrzebami rynku. W najbliższych latach planujemy ponad dwukrotne zwiększenie obrotów z dostawami przede wszystkim do Niemiec, a następnie do Polski. O wyborze SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski zadecydowała lokalizacja w pobliżu autostrady A2 i drogi ekspresowej S 11, co zapewnia nam łatwy dostęp do rynku polskiego i niemieckiego. SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski okazał się doskonałym wyborem, nie tylko z powodu dogodnej lokalizacji, ale również ze względu na doskonałą współpracę z deweloperem – podsumowuje Robert Sobolewski, prezes zarządu HSF e-commerce.

(źr. SEGRO)

kobiety w logistyce
Kobieca strona DHL Supply Chain
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak nauczyć kierowcę zawodowego jeździć taniej?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?
Karnet ATA ułatwia czasowy wywóz towarów
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Stabilny wzrost rynku magazynowego w segmencie Small Business Unit
Grupa Raben zdecydowała się na kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem
ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska
CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021
Hegelmann Poland buduje centrum operacyjne dla kierowców
Hillebrand przejmuje kolejną firmę z rynku logistyki dla branży beverage
PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji
UPS pomoże firmom e-commerce we wdrażaniu zmian w unijnych przepisach o VAT
Continental testuje prototypy opon do elektrycznych ciężarówek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC