Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS powiększa hub logistyczny w podwarszawskim Błoniu

Firma UPS Healthcare ponad dwukrotnie zwiększyła powierzchnię hubu logistycznego w podwarszawskim Błoniu, tworząc 150 nowych miejsc pracy. Nowoczesny obiekt logistyczny, przeznaczony dla sektora ochrony zdrowia, posiada ponad 17 tys. mkw. powierzchni i mieści 23 tys. pozycji paletowych, które umożliwiają właściwą obsługę i przechowywanie wrażliwych na temperaturę leków i preparatów medycznych w różnych przedziałach temperaturowych: od 2 do 8 stopni Celsjusza, do 15 i do 25 stopni Celsjusza.

Centrum logistyczne w Błoniu, które zostało zaprojekowane zgodnie ze standardem BREEAM - wiodącą certyfikacją dla zrównoważonych budynków, posiada również ponad 300 specjalistycznych pojazdów z kontrolowaną temperaturą, które mogą przewozić leki i produkty medyczne w obrębie naszego kraju oraz za granicę – do ponad 30 rynków w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Turcji i strefie wolnego handlu CIS. Obiekt jest w pełni zasilany energią odnawialną i posiada szereg paneli słonecznych dostarczających 50 000 kWh rocznie.

- Hub logistyczny w Błoniu jest częścią paneuropejskiej sieci łańcucha chłodniczego, którą systematycznie rozwijamy, aby zapewnić naszym klientom kompleksowe i wysokiej jakości rozwiązania z zakresu precyzyjnej logistyki – powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający Europą Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe. "Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój polskich firm i tworzyć nowe możliwości dla innowacyjnych i dynamicznych branż, takich jak medyczna i farmaceutyczna – dodaje.

Polski rynek ochrony zdrowia jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. W 2021 roku wartość dystrybucji farmaceutycznej leków i środków farmaceutycznych dla pacjenta oszacowano na 56 mld zł, co stanowi wzrost o osiem procent rok do roku. Według prognoz PMR, w segmencie hurtu najwyższy skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w latach 2022-2027 zanotuje sprzedaż hurtowa leków do szpitali (10%), a w segmencie sprzedaży detalicznej – sprzedaż przez internet (10%). Dane Eurostatu pokazują natomiast, że od 2004 do 2021 roku, eksport produktów farmaceutycznych w Polsce wzrósł z 1,2 mld zł do 21,01 mld zł.

Do 2023 roku UPS Healthcare powiększy swoją powierzchnię magazynową o ponad 200 tys. mkw. – więcej niż połowa powierzchni nowych inwestycji będzie zlokalizowana w Europie. Jeden z najnowszych obiektów logistycznych otworzono również w Giessen w Niemczech – posiada 27 200 metrów kwadratowych i 30 000 miejsc paletowych do przechowywania szerokiej gamy wrażliwych na temperaturę produktów medycznych.

Aktualnie UPS posiada 217 magazynów logistycznych przeznaczonych dla sektora zdrowia, o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln metrów kwadratowych. Centra logistyczne UPS Healthcare zlokalizowane są w 37 krajach i terytoriach. Dzięki systematycznym inwestycjom, do końca 2023 r. UPS Healthcare ma zamiar zwiększyć ponad dwukrotnie powierzchnię swoich placówek w stosunku do roku 2020.

(źr. UPS)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.