Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zwiększa ofertę magazynów miejskich

Prologis znacząco rozszerza swoją ofertę magazynów miejskich w Europie – aż o ponad milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Na rzecz swojego otwartego funduszu PELF spółka kupiła od operatora ostatniej mili - firmy Crossbay 128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, w doskonale położonych lokalizacjach miejskich w siedmiu krajach europejskich.

Transakcja, przeprowadzona w ramach strategii inwestycyjnej Prologis, odpowiada na kluczowe potrzeby klientów związane z wysokiej jakości nieruchomościami plombowymi w wysoce zurbanizowanych lokalizacjach. Ta inwestycja pomoże zwiększyć skalę działalności firmy i poszerzyć jej ofertę dla europejskich klientów. Wartość tej transakcji wynosi 1,585 miliarda Euro i w 85% obejmuje obszary miejskie o łącznej powierzchni 1,14 miliona metrów kwadratowych.

- Ta transakcja pokazuje, że nieustannie jesteśmy w stanie oferować naszym klientom wysokiej jakości lokalizacje logistyczne na terenach miejskich. W pobliżu gęsto zaludnionych obszarów kreujemy możliwości, które wykraczają poza same nieruchomości i przyczyniają się do rozwoju naszych klientów - podkreśla Ben Bannatyne, President, Prologis na Europę. - Wraz z ciągłym rozwojem handlu elektronicznego lokalizacje przy ośrodkach o wysokiej populacji stają się coraz ważniejsze dla klientów.

Wszystkie nieruchomości i inwestycje znajdują się w obrębie lub w pobliżu głównych aglomeracji w krajach europejskich: Włochy (Rzym i Mediolan); Holandia (Amsterdam i Rotterdam); Hiszpania (Madryt i Barcelona); Niemcy (Norymberga i Berlin); Francja (Paryż); Belgia (Bruksela); Polska (Łódź).
Około 85% zakupionych obiektów, w ciągu 30 minut, może obsłużyć obszar zamieszkały przez ponad milion osób. A dzięki 95% zajętości nowych inwestycji, baza klientów Prologis na pewno się powiększy. Już wkrótce rozpoczniemy współpracę z ponad 110 nowymi klientami. Wysokiej jakości budynki staną się jeszcze atrakcyjniejsze dzięki unikalnym projektom Prologis takich jak platforma Prologis Essentials czy PARKlife™.

W miarę dalszego rozwoju handlu elektronicznego, zwiększającego się zaludnienia miast i zmieniających się po pandemii COVID-19 oczekiwań konsumentów, logistyka miejska ma coraz większy wpływ na wybór lokalizacji magazynu. Coraz większe znaczenie mają obiekty miejskie zdolne do obsługi gęstych skupisk ludności.

- Preferencje i zachowania zakupowe konsumentów zmieniają się. Rozwój logistyki, który nastąpił w związku z pandemią, dał nam wyjątkową możliwość wglądu w potrzeby magazynowe za 5-10 lat - powiedział Joseph Ghazal, Chief Investment Officer w Prologis na Europę. - Globalna skala naszej działalności oraz głęboka wiedza na temat uwarunkowań lokalnych, pozwalają nam ze spokojem przeprowadzać tak duże i znaczące transakcje. Nasze zespoły w całej Europie pracują wspólnie nad rozwojem trwałych relacji ze wszystkimi naszymi partnerami i skutecznie przewidują potrzeby naszych klientów. Koncentrujemy się na ich satysfakcji i uwzględniamy wyzwania, przed którymi stają, a także ich problemy. Kwestie te są głęboko osadzone w naszej strategii inwestycyjnej, wybiegającej w przyszłości – podkreślał Ghazal.

(źr. Prologis)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.