Konto pracodawcy


Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań

Najnowszy budynek Prologis w Warszawie to 11 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej SBU z wyjątkowymi atutami znanymi z realizacji szytych na miarę. Unikalna konstrukcja budynku pozwala na dostosowanie wielkości i charakteru modułów magazynowych do indywidualnych wymagań najemców oraz do specyfiki prowadzonej przez nich działalności – od e-commerce po produkcję. To idealne miejsce dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej w strategicznej, miejskiej lokalizacji, która zapewnia możliwość szybkiej dostawy towarów bezpośrednio pod drzwi konsumentów.

W ofercie znajdą się moduły już od 600 mkw. powierzchni magazynowej z biurami o wielkości od 100 mkw., które w zależności od profilu klienta można łączyć i powiększać wraz z rozwojem jego działalności. Najemcy znajdą się pod opieką Customer Experience Team Prologis, a dedykowany zespół projektantów pomoże w dostosowaniu aranżacji powierzchni biurowych, instalacji oraz innych elementów, do wymagań klientów.

Nowopowstający budynek będzie pierwszym magazynem Prologis w Polsce, który w pełni wykonany będzie w technologii Building Information Modeling (BIM)– od etapu koncepcji i projektowania budynku, przez etap budowy, aż po model powykonawczy i wykorzystanie BIM w zarządzaniu budynkiem. Obiekt będzie charakteryzował się gęstością obciążenia ogniowego powyżej 4000 MJ/m2, wyposażony będzie także w system tryskaczy. Na efektywne wykorzystanie powierzchni pozwoli ponadstandardowa nośność posadzki 60 kN/m2, a bezpieczeństwo i płynność wjazdów i wyjazdów na teren parku zapewni system SDD.

- Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych klientów. Dlatego już na etapie projektowania budynku zadbaliśmy o możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań, m.in. w zakresie prewencji COVID-19, takich jak większe powierzchnie pozwalające zachować dystans, czy bezdotykowe baterie umywalkowe i sterowanie oświetleniem w toaletach ograniczające możliwość zakażenia. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów w tym zakresie, chętnie doradzimy i pomożemy dostosować powierzchnię do ponadstandardowych wymagań – mówi Jarosław Bicki, project manager Prologis.

W nowym budynku zastosowano także rozwiązania, które skutecznie pomogą klientom w redukcji ich śladu węglowego, a przy tym większą oszczędności w eksploatacji. Termoizolacyjność powyżej wymagań warunków technicznych oraz żelbetowa konstrukcja ograniczy koszty związane z ogrzewaniem, a system smart meteringu do zdalnej kontroli zużycia mediów pozwoli na odpowiedzialne korzystanie z naturalnych zasobów.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie oświetli najwyższej jakości system LED. Budynek będzie także przygotowany do wyposażenia go na życzenie klienta w świetliki, które zapewnią do 12,5 proc. naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia oraz pomogą w prewencji COVID-19. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

Prologis Park Warsaw -Żerań to doskonały punkt na mapie, także dla pracowników – park jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy. Bliskość Trasy Toruńskiej zapewnia wygodny dojazd, także komunikacją miejską – kilkoma liniami tramwajów oraz autobusów. W pobliżu parku znajdują się tereny rekreacyjne z boiskiem, basenem i lodowiskiem, oraz centrum handlowe i hotel.

(źr. Prolgis)

 

 

 

kobiety w logistyce
Startujemy z 1. Programem Rozwoju Liderek w Logistyce!
Dagmara Brzezińska dołączyła do zarządu Integer.pl
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Uniwersalny, z wkładem izolacyjnym, chłodniczy – jaki kontener wybrać do transpo ...
A gdy w kontenerze pada deszcz… Hillebrand radzi jak zabezpieczyć ładunek
Co, jeśli mleko się wylało…
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Poznaj trendy w inwestycjach na 2022 r.
reklama
Logistyka i transport fotowoltaiki - możliwości i wyzwania!
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
ID Logistics operatorem logistycznym nowego magazynu LPP w Rosji
GEFCO testuje autonomicznego robota mobilnego
MOYA podsumowuje rok 2021 – ciągły rozwój i kolejne inwestycje
FedEx Express - kolejna firma decyduje się na opakowania wielokrotnego użytku
Eobuwie.pl otwiera centrum logistyczne w Rumunii
Volvo testuje elektryczna trucki w ekstremalnych warunkach zimowych
Poczta Polska premiuje swoich pracowników – każdy z nich otrzyma 500 zł
Dlaczego w Polsce wciąż nie ma miliona aut elektrycznych?
E-zakupy spożywcze coraz bardziej popularne
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC