Dodaj ogłoszenie o pracy


PSPD o rewolucji w systemie wynagrodzeń kierowców!

16 września, przewoźnicy zrzeszeni w Pomorskim Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych spotkają się na konferencji pt. „Pakiet Mobilności, e-TOLL - rewolucja w systemie wynagradzania kierowców”, które PSPD organizuje w Gdyni w hotelu Mercure.

Celem konferencji jest omówienie najnowszych zmian związanych z uruchomieniem systemu e-TOLL oraz zmian w Pakiecie Mobilności. W trakcie spotkania zostaną poruszone m.in. takie tematy jak: e-TOLL - rejestracja i funkcjonowanie, nowelizacja ustawy o transporcie drogowym w zakresie wdrażania Pakietu Mobilności, rewolucja w systemie wynagradzania kierowców w Polsce - zmiana ustawy o czasie pracy kierowców, czy też nowy system rekrutacji kierowców.

W gronie prelegentów i zaproszonych ekspertów są przedstawiciele Ministerstwa Finansów, PSPD, Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Ja-Pojade.pl, in.

Zmiany, które będą omawiane w trakcie spotkania, wprowadzą nowe warunki zatrudniania, jak i wynagradzania kierowców, które znacznie bardziej będą obciążać właścicieli firm transportowych niż dotychczas.

My również śledzimy te zmiany i chcemy informować o nich naszych czytelników. Portal Pracujwlogistyce.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia i przygotujemy relację z jego przebiegu.

Więcej na temat na stronie: http://www.pspdgdynia.pl/ 

(pwl)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.