Konto pracodawcy


6. edycja akcji „Profesjonalni kierowcy” oficjalnie wystartowała!

Pomimo pandemii, bezpłatne szkolenia dla kierowców cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

6 maja odbyła się konferencja inauguracyjna Akcja „Profesjonalni kierowcy”. Program skierowany jest do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Pierwsze szkolenie teoretyczne w formule online, odbyło się 12 kwietnia. Kolejne przewidziane jest na 17 maja. Zapisy wciąż trwają, a do tej pory zgłosiła się już rekordowa liczba chętnych. Potwierdzeniem przygotowania do zawodu jest certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”, przyznawany po zakończeniu akcji.

Program ma za zadanie m.in. podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają szanse zdobyć wiedzę wykraczającą poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zabezpieczania różnych typów ładunków, manewrowania naczepą, paliw alternatywnych LNG czy nowości z zakresu pojazdów elektrycznych.
Kolejna edycja tej akcji społecznej w branży TSL, nie powstałaby bez zaangażowania Partnerów. Głównym pomysłodawcą akcji jest Volvo Trucks Polska.

- Jesteśmy bardzo dumni i pozytywnie zaskoczeni rozwojem i zasięgiem naszej Akcji Profesjonalni Kierowcy. Od lat czyniliśmy wiele starań, aby zachęcić zarówno kursantów, jak i nowych partnerów, do dołączenia do akcji i stale zwiększać jej zasięgi. W 2021 roku w dniu inauguracji 6. edycji, mogę z pełną świadomością potwierdzić, że Akcja Profesjonalni Kierowcy ma już swoją renomę i jest rozpoznawalna w branży TSL. Do najnowszej edycji przystępujemy bogatsi o digitalowe doświadczenia z zeszłego roku. Zwiększamy ilość szkoleń teoretycznych online widząc duże zainteresowanie naszych kursantów systematycznym doszkalaniem. Dodatkowo, chcemy być liderem szkolącym przyszłych kierowców zawodowych z obsługi pojazdów z niższą emisją CO2, jakimi są pojazdy zasilane gazem LNG, a przekażemy też pierwsze informacje o pojazdach elektrycznych Volvo Trucks. Nasi instruktorzy Szkoły Jazdy Volvo będą dostępni dla kursantów na trzech szkoleniach praktycznych, z których najważniejsze, cieszące się największym zainteresowaniem, będzie szkolenie na Autodromie Jastrząb, ponownie planowane w bieżącym roku. Patrząc na wszystkie plany, nowoczesne podejście do szkoleń i spoglądając na odświeżone logo Akcji Profesjonalni Kierowcy, głęboko wierzę, że startująca właśnie 6. edycja będzie wyjątkowym sukcesem zarówno w aspekcie edukacyjnym, jak i wizerunkowym – Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

„Profesjonalnych kierowców”, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska. Partnerzy akcji, w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie, będą przekazywać wiedzę podczas szkoleń teoretycznych i praktycznych.
- Jako firma, która stawia na bezustanny rozwój środków smarnych i inicjuje zmiany technologiczne w tej branży, z przyjemnością przystąpiliśmy do akcji Profesjonalni Kierowcy. Podczas szkoleń będziemy mówić między innymi o tym, jak istotne dla samochodów ciężarowych są prawidłowo dobrane środki smarne: wpływają na trwałość podzespołów pojazdu, umożliwiają oszczędzanie energii oraz dłuższą eksploatację środka smarnego, czego efektem jest obniżenie całkowitego kosztu użytkowania. Przybliżymy wiedzę na temat unikalności środków smarnych Shell wytwarzanych z wykorzystaniem syntetycznej bazy olejowej powstającej z gazu ziemnego. Nie zabraknie także informacji dotyczących naszych postępów w rozwoju paliw alternatywnych, takich jak LNG oraz naszych działań związanych z celem Shell, aby stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto – podkreśla Adam Mieszała, Key Account Manager w Shell Polska.

- Partnerstwo w akcji „Profesjonalni kierowcy” jest dla nas krokiem w realizacji celów w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach i wspierania zrównoważonego rozwoju. W tym roku Continental obchodzi jubileusz 150 lat działalności na świecie i 25 lat w Polsce – to długa historia w dziedzinie innowacji i doświadczenie, którym chętnie się dzielimy. Opony wpływają na wiele aspektów działania floty i na pracę samego kierowcy. Dobrze dobrane i utrzymane poprawiają efektywność kosztową floty, a kierowcy pozwalają na bezpieczne prowadzenie pojazdu. Podczas szkoleń będziemy zwracali uwagę na aspekty ekonomiczne i bezpieczeństwa. Zaprezentujemy też między innymi nową gamę opon EcoRegional, które są odpowiedzią na wprowadzenie VECTO i pozwalają obniżyć emisję CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów w ruchu regionalnym. Aby wspierać naszych klientów uruchomiliśmy również dedykowaną stronę wszystkoovecto.pl, gdzie udostępniamy materiały i informacje dla kierowców i właścicieli flot o VECTO – narzędziu pozwalającym oceniać wpływ np. ogumienia na emisję CO2 – powiedział Krzysztof Otrząsek, dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Continental Opony Polska.

Dla organizatorów Akcji niezwykle istotne jest także uświadamianie uczestników szkoleń, jak ogromną rolę odgrywa bezpieczeństwo w zawodzie kierowcy.

Na bezpłatne szkolenia w ramach Akcji Profesjonalni Kierowcy, wciąż można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl 

(źr. Volvo Trucks Polska)

 

kobiety w logistyce
Marta Ludwiczak dyrektorem finansowym GLS Poland
Kobiety w logistyce wiedzą czego chcą! Jak odnajdują się na rynku pracy w czasie pandemii?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
Jak są konsekwencje odwołania pracownika z urlopu?
90 proc. kierowców pracuje w nadgodzinach - dlaczego firmy nie wypłacają nadgodzin ...
Jak stosować uproszczenia w procedurze TIR w Unii Europejskiej?
Ryczałt i podatki według Polskiego Ładu – dla kogo obniżki, a dla kogo wzrost?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
InPost wygenerował za pierwsze półrocze 1,65 mld zł przychodów i wzrost o 54%
Amazon podsumowuje rozwój działalności w Polsce – 23 tys. miejsc pracy i 12 mld ...
Grupa INELO finalizuje akwizycje CVS Mobile
Accolade zainwestuje 50 mln euro w parki logistyczne w Koszalinie i Elblągu
DHL Express wprowadza pierwszy elektryczny rower towarowy
ID Logistics podsumowuje I półrocze - dynamiczny rozwój i wzrost przychodów o 15 ...
LPP stawia na rozwiązania przyjazne środowisku w swoich centrach logistycznych
Poczta wyda ponad 200 mln zł na trzy zautomatyzowane sortery paczkowe
MLP Group poprawiło wyniki w I półroczu br.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC