Dodaj ogłoszenie o pracy


„Profesjonalni kierowcy” - 6. edycja wystartowała!

Już po raz szósty kierowcy ciężarówek mają szansę doskonalić swoje umiejętności w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”, korzystając z doświadczenia i wiedzy instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Pierwsi uczestnicy są już po kursach teoretycznych.

Przypomnijmy - „Profesjonalni kierowcy” to akcja społeczna w branży TSL skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, ale obecnie nie pracujących w zawodzie. Uczestnicy szkoleń mogą uzyskać certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”, który potwierdzi ich przygotowanie do zawodu. Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska  6. edycję akcji wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

Tegoroczna edycja obejmuje 7 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne. Akcja rozpoczęła się 12 kwietnia od zagadnień z zakresu jazdy bezpiecznej i defensywnej, które uczestnikom przybliżali instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska – Robert Kantorek i Marek Jastrzębski. Na szkolenie inauguracyjne zapisało się aż niemal 40 osób. Kolejne szkolenie teoretyczne, w formule online, o tematyce jazdy ekonomicznej, odbędzie się 17 maja. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl 

Głównym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych, jako znaczącej gałęzi gospodarki. W Polsce wciąż mamy ogromny deficyt kierowców zawodowych, dlatego akcja „Profesjonalni kierowcy” ma na celu także promocję tego zawodu wśród młodzieży, kobiet, osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w zawodzie oraz takich, które chcą zmienić swoją profesję.

Kolejny rok, w którym towarzyszy nam pandemia, uświadamia nam jak ważna jest rola kierowców zawodowych w naszym codziennym życiu. Obecny czas, to czas bohaterów, którymi są właśnie kierowcy zawodowi, dowożący towary do wszystkich regionów, nawet tych najbardziej dotkniętych obowiązującymi obostrzeniami i trudną sytuacją gospodarczą.

(red)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.