Konto pracodawcy


„Profesjonalni kierowcy” - 5. edycja zakończona! Organizatorzy już zapowiadają kolejną!

Pomimo pandemicznych ograniczeń organizowana już po raz piąty akcja „Profesjonalni kierowcy” zakończyła się sukcesem. Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli Volvo Trucks i ćwicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb.

Organizatorzy akcji już planują tegoroczne działania z jeszcze większą niż dotychczas liczbą partnerów. W tej chwili trwają rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi. Tym bardziej, że na rynku wciąż brakuje ok. 100 tys. zawodowych kierowców. Dzięki tej akcji można dotrzeć do szerokiej grupy młodych ludzi i zmienić też, nie zawsze pozytywny, wizerunek tego zawodu.
– Akcja „Profesjonalni kierowcy” jest bardzo dobrze odbierana w branży. Nikt nie ma wątpliwości, jak ważne jest stałe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kierowców. Wsparcie partnerów jest dla nas niezwykle cenne, bez ich zaangażowania nie moglibyśmy kontynuować naszych działań. W tych szczególnych czasach, gdy zawód kierowcy tylko zyskuje na znaczeniu, dalsze szkolenia to konieczność, nasza społeczna odpowiedzialność – nie ma wątpliwości Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

- Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na kierowców zawodowych w transporcie krajowym i międzynarodowym. Udział w akcji „Profesjonalni Kierowcy” traktujemy jako kolejny element wsparcia branży transportowej i logistycznej. Na co dzień dostarczamy rozwiązania finansowe dedykowane naszym klientom. Jednak nie możemy i nie zapominamy o kierowcach i ich bezpieczeństwie. Zależy nam, aby profesjonaliści stale podnosili swoje kompetencje, co w konsekwencji przełoży się na zmniejszenie liczby wypadków i doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Nasze pojazdy są zabezpieczone zarówno różnego rodzaju rozwiązaniami finansowymi, jak i instrumentami ubezpieczeniowymi. Dzięki takiej inicjatywie jak akcja „Profesjonalni kierowcy” możemy dotrzeć do rzeczywistego użytkownika naszych samochodów, a następnie pokazać mu, jak należy korzystać z ich możliwości. W ten sposób zwiększamy komfort korzystania z pojazdu, szczególnie w momencie nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń – powiedziała Sylwia Chmielewska, Managing Director Volvo Financial Services Polska

Największa akcja społeczna branży TSL
„Profesjonalni kierowcy” to największa akcja społeczna branży TSL. W bezpłatnych warsztatach teoretycznych i praktycznych uczestniczą osoby, które mają prawo jazdy kategorii C+E, ale nigdy nie pracowały w zawodzie. Od 2016 roku, a więc od początku akcji, Volvo Trucks wspólnie z Continental Opony Polska, MJM Brokers, Volvo Financial Services, Ergo Hestią i MAK Ubezpieczenia przeszkolili ponad 900 osób. Zdecydowana większość znalazła pracę w zawodzie. Podczas 5. edycji w zajęciach online, odbywających się w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa, uczestniczyło ponad 80 osób z całej Polski, także te, które w tradycyjnych szkoleniach, z różnych powodów, nie mogły dotychczas wziąć udziału. Podczas pięciu spotkań kierowcy uczyli się m.in. mocowania ładunku czy jazdy defensywnej.
– To było dużo wyzwanie, ale kontynuowanie akcji „Profesjonalni kierowcy” było i jest dla nas ważne. Zawód kierowcy stał się bardzo istotny, szczególnie w okresie wzmożonej aktywności konsumentów na początku pandemii, gdy bez względu na okoliczności, dostawy do sklepów nie mogły zostać przerwane. Kierowcy są bohaterami tych pandemicznych czasów – przekonuje Piotr Werner, menedżer ds. produktu Volvo Trucks Polska, koordynator akcji.

W zajęciach praktycznych, zorganizowanych na Autodromie Jastrząb, najnowocześniejszym obiekcie szkoleniowym w kraju, wzięło udział 51 osób. Młodzi kierowcy pod czujnym okiem najlepszych szkoleniowców w Polsce ćwiczyli m.in. poślizg podczas jazdy z dużą prędkością czy zachowanie podczas nagłego wtargnięcia na drogę. W szkoleniach wykorzystywane były również symulatory o sześciu stopniach swobody, zaprojektowane z wykorzystaniem kabiny pojazdu ciężarowego.
Chętnych na szkolenie praktyczne było znacznie więcej niż miejsc. Niestety obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na zwiększenie liczby uczestników.

Dodatkową wartością dla adeptów tego zawodu była możliwość przetestowania najnowocześniejszych samochodów ciężarowych na rynku: Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. W Polsce nowe modele po raz pierwszy zostały zaprezentowane we wrześniu. Ich produkcja ruszy w marcu 2021 roku.

Zapowiedź 6. edycji
Volvo Trucks Polska wspólnie z partnerami akcji pracuje w tej chwili nad programem i harmonogramem przyszłorocznej edycji szkoleń. Zajęcia odbędą się w systemie hybrydowym: teoretyczne w sieci, praktyczne na torze. Volvo Trucks chce, by było ich więcej niż w tym roku.
– Zamierzamy też wrócić do szkoleń na drogach publicznych, z których – z uwagi na pandemię – zrezygnowaliśmy. Pojawi się także nowy temat: pobieranie i odbieranie ładunków w przestrzeni magazynowej. Pierwsze szkolenia zaplanowaliśmy na marzec – zapowiada Piotr Werner.

- Uczestnictwo w akcji „Profesjonalni Kierowcy”, organizowanej przez naszego strategicznego klienta Volvo Trucks Polska, traktujemy jak zobowiązanie. 90 proc. naszego biznesu to ubezpieczenia pojazdów i ładunków w transporcie międzynarodowym. Czujemy się zobowiązani do wspierania akcji i uczestniczenia w niej. Wszystkim naszym klientom powtarzamy, że jedyną drogą do długoterminowej i najkorzystniejszej finansowo współpracy z ubezpieczycielami, jest przemyślane, zorganizowane i skuteczne zmniejszanie liczby szkód i ich rozmiarów, poprzez realizację programów prewencyjnych. Jednym z najistotniejszych elementów takich programów są właśnie szkolenia kierowców – podkreślił Błażej Szczerba, wiceprezes MJM Brokers.

- Continental wspiera swoich klientów i partnerów z branży transportowej. Jednym z takich wyzwań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Dlatego przyjęliśmy i realizujemy globalną strategię „Wizja Zero”: bez wypadków, bez rannych, bez ofiar. Według danych Inspekcji Transportu Drogowego, tylko w ubiegłym roku aż 1694 razy zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych i autobusów za nieprawidłowości związane z niewłaściwym stanem ogumienia. Ta liczba wskazuje, że wciąż mamy wiele do zrobienia w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Najlepiej poprzez edukację i prewencję. Dlatego właśnie, wspólnie z Volvo Trucks i pozostałymi partnerami największej kampanii CSR w branży transportowej – akcji „Profesjonalni kierowcy”, stawiamy na kształcenie kierowców i jak najlepsze przygotowanie ich do zawodu. Warto też podkreślić, że kluczowe wyzwania przedsiębiorstw transportowych to m.in. redukcja spalania i bezpieczeństwo. Continental Opony Polska aktywnie wspiera polskich przewoźników w tym zakresie, dostarczając zaawansowane technologicznie produkty i usługi. Jednak bardzo duży wpływ na powyższe wskaźniki mają umiejętności kierowcy. Ważne jest wyrobienie prawidłowych nawyków u młodych kierowców, dopiero stawiających swoje pierwsze kroki w zawodzie. Takie akcje jak „Profesjonalni kierowcy” są niezbędne i powinny być przeprowadzane regularnie. W ten sposób przyczyniamy się do podniesienia jakości funkcjonowania transportu, większego bezpieczeństwa na drogach oraz mniejszego zużycia paliwa – podsumował Stanisław Rosół, dyrektor handlowy Działu Opon Użytkowych, Continental Opony Polska.

Więcej na temat akcji na stronie: https://www.profesjonalnikierowcy.pl/ 

 

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Fakty i mity o wykorzystaniu robotyzacji procesów w Przemyśle 4.0
reklama
230 boxów EETS zdało egzamin – po pierwsze wygoda, a po drugie ekspansja na kolejne kraje
Intermodal cały czas na wzroście, mimo że globalne problemy osłabiają rozwój tego rynku
Jak wyniki wyborów w USA wpłyną na globalny rynek nieruchomości przemysłowych?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Circle K oraz PCK zorganizowali świąteczną opieką seniorów w całej Polsce
Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki
Zimowy atak na K2 w ramach wyprawy InPost - #GorzkowskaInPostK2Winter
2020 - rokiem rynku magazynowego!
P3 kupuje działki w Warszawie pod budowę kolejnych parków magazynowych
E-commerce 2020 / 2021 – znaczenie punktów odbioru i nadania
Nowi managerowie w zespole Prologis
Renault Trucks rozwija gamę pojazdów elektrycznych
Raben podsumowuje program szkoleń Manager of Choice – czy grywalizacja się opłac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC