Dodaj ogłoszenie o pracy


9 Konkurs Wiedzy Logistycznej Akademii WSB

Akademia WSB od 2011 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej, którego 9. edycja odbędzie się w dniu 12 marca 2019 roku w siedzibie Uczelni.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z terenu całego kraju, którzy kształcą się w zawodach z branży TSL, m.in. technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali. Inicjatywa cieszy się dużym prestiżem i niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów pasjonujących się problematyką branży TSL. We wszystkich edycjach Konkursu udział wzięło ponad 1600 uczniów z 16 województw.

Nagrodą główną w Konkursie jest Złoty Indeks Akademii WSB, uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka oraz staże i wizyty studyjne w czołowych przedsiębiorstwach logistycznych.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej jest przedsięwzięciem, którego głównym celem jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów, a także – biorąc pod uwagę niebagatelną rolę i znaczenie logistyki w gospodarce krajowej i zagranicznej – promocja kształcenia na kierunkach branży TSL.

Doceniając wagę doświadczenia i wiedzy praktycznej, jakiego wymaga się dziś na rynku pracy od absolwentów uczelni wyższych, Akademia WSB kształci wysoko wykwalifikowane kadry logistyków w oparciu o praktyczne programy kształcenia, a także umożliwia odbywanie praktyk i staży w wiodących firmach logistycznych współpracujących z Uczelnią.

Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do spotkania uczniów, nauczycieli, przedstawicieli świata praktyki gospodarczej i biznesu, a także naukowców – specjalistów z zakresu logistyki.

Pragniemy, aby wynikiem Konkursem była pogłębiona eksploracja kluczowych zadań i problemów stojących przed logistyką i jej subdyscyplinami w obliczu wielowątkowych procesów, wynikających ze zmian społecznych i gospodarczych, jakie dokonały się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach.

Więcej informacji na: www.wsb.edu.pl/kwl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.