Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdecyduj, kto zdobędzie nagrodę Kod Innowacji - głosowanie już trwa!

Kod Innowacji to prestiżowe wyróżnienie przyznawane firmom lub instytucjom, które wdrożyły światowe standardy GS1. W tym roku w konkursie bierze udział 13 organizacji, które zaimplementowały globalne rozwiązania. Od dziś internauci mogą oddać swój głos na najlepsze wdrożenie.

Do rywalizacji zgłosiło się wielu producentów stosujących globalne standardy GS1. Wśród nich firma Lara, właściciel marki Seboradin, która wdrożyła projekt Globalnej Sieci Synchronizacji Danych (GDSN). Branżę e-commerce reprezentuje największa platforma zakupowa online – Allegro, które skutecznie wdrożyło numer GTIN (kod EAN) do jednoznacznej identyfikacji produktów. W branży TSL zgłosiły się aż trzy firmy: Fresh Logistics, PEKAES oraz PKS Oliwa. Na uwagę zasługują również wdrożenia w nowej kategorii - MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw), których celem jest usprawnienie procesów i minimalizacja błędów. Rozwiązania GS1 w tym obszarze wdrożyły Tradycja i Jakość oraz Nutrend. Na implementację globalnych standardów zdecydowała się także Drukarnia Opakowań BCS. Wśród zgłoszonych firm jest również innowacyjny bezobsługowy sklep Bio Market, w którym do automatyzacji procesów zastosowano standardy GS1. W kategorii retail zgłoszone zostało również wdrożenie RFID w sieci Decathlon. Ochronę zdrowia reprezentują firmy Sumi oraz HTL-STREFA, a także Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Władysława Biegańskiego z Łodzi.  

Oprócz głosowania internautów, które potrwa do 20 listopada br. i wyłoni najlepsze wdrożenie niezależne do branży,  Jury przyzna nagrodę w 5 kategoriach:
• retail,
• MŚP,
• TSL,
• e-commerce,
• ochrona zdrowia.

W skład Jury wchodzą największe autorytety branżowe, wśród nich prof. Halina Brdulak, była kierownik Zakładu Transportu Międzynarodowego i Logistyki SGH, prof. Barbara Borusiak, kierownik Katedry Handlu i Marketingu UEP, a także prof. Arkadiusz Kawa, Dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Biznes w Jury reprezentuje Patrycja Sass-Staniszewska, prezeska e-Izby, a także Michał Bąk, twórca portalu dla sprzedawców internetowych. Ochrona zdrowia reprezentowana jest w Jury przez Romana Radomskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia HL7 oraz Janusza Michalaka - Prezes Wydawnictwa Termedia, redaktora naczelnego „Menedżer Zdrowia”.

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Kod Innowacji, która odbędzie się 21 listopada 2019 r. w centrum konferencyjnym Koneser Warszawie.

Poznaj innowacyjne wdrożenia, zagłosuj na najlepsze rozwiązanie: https://www.kodinnowacji.pl/glosowanie 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły takie czasopisma i portale jak: Harvard Business Review, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Menedżer Zdrowia, TSL Biznes, Nowoczesny Magazyn, Logistyka a Jakość, Logistics Manager, Logistyka, Pracujwlogistyce.pl.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.