Dodaj ogłoszenie o pracy


Rozszyfrować dekarbonizację - Girteka o przyszłości zielonego transportu

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, angażując się w działania na rzecz zrównoważonych rozwiązań w transporcie, rozpoczyna kolejny etap kampanii edukacyjnej - realizację serii podcastów. Ich celem jest przybliżenie możliwości, korzyści i metod dekarbonizacji łańcuchów dostaw, w tym technologii i rozwiązań takich jak pojazdy elektryczne (BEV), transport intermodalny czy HVO100.

Seria podcastów, prowadzonych przez Aliyę Khutovą, Marketing Communication Specialist, Girteka, opierać się będzie na wywiadach z ekspertami z różnych branż, organizacji pozarządowych, instytucji rządowych, i nie tylko. Dyskusje mają pokazać złożoność problemów związanych ze zrównoważonym transportem, a także zachęcić do szerszego zrozumienia i rozmów na ten temat. Celem jest też stworzenie platformy, która ma służyć wymianie doświadczeń, pomysłów i wiedzy między firmami, dostawcami rozwiązań, przewoźnikami i wszystkimi zainteresowanymi stronami, które nie tylko szukają sposobów na bardziej zrównoważony rozwój, ale też wskazówek i dodatkowych informacji.

„Nasz podcast ma demistyfikować zrównoważony rozwój w transporcie, rozkładając jego złożoność na angażujące i przystępne rozmowy” mówi Aliya Khutova. „Zapraszamy naszych słuchaczy do wspólnego zgłębiania tych tematów i zachęcamy do angażowania się w dialog o przyszłości naszej branży. Ważne jest to, abyśmy zrozumieli złożoność zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie znaleźli wspólną płaszczyznę do jego wdrażania.”

Serię podcastów Girteki rozpoczyna odcinek z udziałem Viktoriji Terekė, Head of Sustainability w firmie Girteka, w którym tematem dyskusji są wyzwania i ramy prawne kształtujące dzisiejsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Wszystkie odcinki dostępne będą na kanałach społecznościowych Girteki, w tym YouTube Girteka i biuletynie LinkedIn.

W kolejnych odcinkach, podczas dyskusji z liderami i ekspertami branży, z m.in. CargoBeamer, Volvo Trucks, TTLA i Girteki, poruszone będą konkretne aspekty zrównoważonego rozwoju, w tym możliwości i korzyści wynikające z użytkowania pojazdów BEV czy wyzwania związane z infrastrukturą i raportowaniem emisji. Podcasty mają podkreślić znaczenie innowacyjnych strategii i osiągnięć, które przesuwają granice tego, co jest możliwe w zrównoważonym transporcie.
Girteka zachęca do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach i dzielenia się poglądami na temat dekarbonizacji, a także subskrypcji kanałów, tak aby regularnie śledzić najnowsze odcinki podcastów.

(źr. Girteka)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.