Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS opublikował wyniki za III kwartał – firma osiągnęła olbrzymie zyski

Spółka UPS opublikowała dane dotyczące skonsolidowanych przychodów za trzeci kwartał 2020 r., które wyniosły 21,2 mld USD i były o 15,9 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Skonsolidowany średni wolumen dzienny zwiększył się o 13,5 proc. w ujęciu rok do roku. Zysk netto za kwartał wyniósł 2 mld USD, o 11,8 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r. (w ujęciu skorygowanym wzrost o 10,7 proc.). Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 2,4 mld USD, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku (w ujęciu skorygowanym wzrost o 9,9 proc.).

– Nasze wyniki dowodzą, że zintegrowana globalna sieć UPS posiada zdolność szybkiego reagowania i dostosowywania swojej działalności w trudnych warunkach pandemii. Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał silny popyt na przesyłki z Azji, a także wzrost zapotrzebowania na nasze usługi ze strony małych i średnich przedsiębiorstw – powiedziała Carol Tomé, Dyrektor Generalna UPS. – Pracownicy UPS to bohaterowie dnia codziennego, dzięki którym możliwe jest utrzymanie funkcjonowania światowych łańcuchów dostaw. Chciałabym podziękować całemu zespołowi za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz klientów i społeczności, które korzystają z naszych usług.
 
Segment przesyłek międzynarodowych
Średni wolumen dzienny wzrósł o 12,1 proc. dzięki dwucyfrowej dynamice wzrostu wolumenu przesyłek eksportowych na świecie i utrzymaniu się silnego popytu na przesyłki z Azji. Marża operacyjna ukształtowała się na poziomie 23,6 proc., a skorygowana marża operacyjna wyniosła 23,8 proc..
 
Segment łańcucha dostaw i spedycji towarów
Przychody ze sprzedaży wzrosły o 16,5 proc. na skutek dużego popytu na usługi spedycji z Azji. Marża operacyjna ukształtowała się na poziomie 7,6 proc., a skorygowana marża operacyjna wyniosła 7,7 proc.
 
Perspektywy
Spółka UPS nie publikuje prognoz skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i rozwodnionego zysku na akcję ze względu na niepewność co do terminu i tempa poprawy sytuacji gospodarczej. Aktualnie spółka nie jest w stanie przewidzieć wpływu pandemii koronawirusa na swoją działalność ani czasu jej trwania i nie może racjonalnie oszacować wyników swojej działalności operacyjnej w kolejnych kwartałach.
– Nasze podejście wyrażające się hasłem „Lepiej, nie więcej” wpłynęło pozytywnie na wyniki kwartalne, głównie dzięki podjętym przez nas działaniom w zakresie jakości przychodów. Ponadto w ostatnim czasie podjęliśmy nowe inicjatywy mające na celu dalsze ograniczanie kosztów – wyjaśnił Brian Newman, Dyrektor Finansowy UPS.  – Przygotowując się na nadejście czwartego kwartału, współpracujemy z klientami i korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, aby kontrolować wolumeny i zwiększać odporność sieci na niekorzystne zmiany. Koncentrujemy się na wypracowaniu dobrych wyników w szczycie sezonu oraz generowaniu zysków gotówkowych.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.