Konto pracodawcy


DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work

Firma DB Schenker Technology Center w Warszawie otrzymała certyfikat świetnego miejsca pracy – Great Place to Work Certification. Wyróżnienie jest przyznawane na podstawie wyników badania poziomu zaufania pracowników i zewnętrznego audytu.

Certyfikat przyznawany jest przez Great Place to Work Institute, który od ponad 30 lat prowadzi badania nad kulturą miejsca pracy w różnych sektorach rynku na całym świecie. W pełni anonimowe badanie trwało od czerwca do lipca 2020 roku i udział w nim wzięło blisko 250 pracowników DB Schenker Technology Center. Kluczowym elementem była ankieta, która zmierzyła poziom zadowolenia pracowników. Objęła pięć obszarów: wiarygodność, uczciwość, szacunek, duma i koleżeństwo. Drugim elementem badania, mającym wpływ na końcową klasyfikację firmy na liście najlepszych pracodawców w Polsce, jest „audyt kultury” weryfikujący działania w zakresie praktyk HR i budowania kultury opartej na zaufaniu.

Ogólny poziom zaufania pracowników DB Schenker Technology Center wyniósł 78 proc. Jest on zbliżony do średniego poziomu TOP 10 firm w Polsce według zestawienia Instytutu (84 proc.). Badanie pokazało również, że firma zatrudnia zaangażowanych pracowników, którzy chcą mieć swój udział w kształtowaniu organizacji. Aż 93 proc. osób zaproszonych do badania wypełniło ankietę i podzieliło się swoją opinią. Badanie pokazało, że pracownicy bardzo wysoko oceniają uczciwość i postawę etyczną menedżerów, bezpieczeństwo pracy oraz szacunek dla różnorodności.
- Wyniki są dla nas niezwykle inspirujące. Cieszymy się, że aż 82 proc. zatrudnionych osób uważa naszą firmę za świetne miejsce do pracy, a 84 proc. z nich poleciłoby nas swoim przyjaciołom i rodzinie – mówi Anna Olszewska odpowiedzialna za obszar Employer Brandingu w DB Schenker Technology Center w Warszawie.
- Pracownicy doceniają naszą firmę za przyjazną atmosferę, pozytywne relacje z przełożonymi czy natychmiastową reakcję kierownictwa na kryzys wywołany COVID-19. Wyniki badania stanowią bardzo dobrą bazę do dalszego rozwoju, w szczególności w tych obszarach, na które wpływ mają pracownicy. Pokazują one jasno, w jakim kierunku powinna pójść firma i jakie tematy wymagają jeszcze doskonalenia – mówi Marika Marcinkowska HR Business Partner w DB Schenker Technology Center w Warszawie i dodaje – Obecnie analizujemy te aspekty, które zostały wskazane jako obszary do poprawy. W trakcie warsztatów zaplanowanych we wszystkich zespołach pracownicy sami opracują propozycje zmian i nowych działań. Chcemy być Preferowanym Pracodawcą IT, dlatego stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, by jak najpełniej odpowiadać na potrzeby pracowników.

W trakcie pandemii kandydaci i pracownicy oczekują, że firma przede wszystkim zadba o ich bezpieczeństwo. Wyzwaniem jest także utrzymanie zaangażowania zespołu, który realizuje zadania zdalnie. – O ile łatwo zapewnić bezpieczeństwo, wdrażając tryb pracy zdalnej, to do budowania i utrzymania pozytywnej atmosfery w firmie istotna jest fizyczna obecność w biurze. Zachowanie odpowiednich relacji w zespołach stanowi duże wyzwanie w sytuacji, gdy jedyną formą spotkania jest wideokonferencja – podkreśla Marika Marcinkowska.

Jak przyznaje ekspertka z DB Schenker Technology Center w Warszawie, tuż po wybuchu pandemii wielu kandydatów rezygnowało z udziału w prowadzonych rekrutacjach, tłumacząc się niestabilną sytuacją na rynku i obawami szybką o uratę nowej pracy. – Podjęliśmy więc działania, by zapewnić przyszłych pracowników o stabilności zatrudnienia w naszej firmie. Rekrutacje odbywały się całkowicie online, zmieniliśmy nasze podejście do okresu próbnego i jeśli była taka konieczność, podpisywaliśmy od razu dłuższe umowy z pominięciem okresu próbnego – mówi Marika Marcinkowska.

O DB Schenker Technology Center
Firma DB Schenker Technology Center w Warszawie powstała w 2017 roku jako odpowiedź na potrzeby związane z digitalizacją i zarządzaniem przepływem informacji. Dostarcza usługi i rozwiązania IT dla grupy DB Schenker i jej klientów na całym świecie. Pracownicy firmy to doświadczeni specjaliści z zakresu IT: programiści, analitycy i testerzy, specjaliści ds. wsparcia aplikacji, menedżerowie projektów – pełny przekrój zawodów związanych z technologiami informatycznymi. Spółka w Warszawie jest jednym z czterech na świecie globalnych centrów kompetencji IT w strukturze DB Schenker. Pozostałe trzy znajdują się w Chinach, Indiach oraz w USA.

(źr. DB Schenker)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Cyberprzestępczość przynosi straty, ale to wewnętrzne awarie są przyczyną roszczeń
Rusak Busiess Services o Brexicie po polsku – silni, zwarci, gotowi…
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics stworzy najnowocześniejsze centrum dystrybucji książek w Europie
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC