Dodaj ogłoszenie o pracy


Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?

To pytanie nurtuje każdego, kto stara się o pracę w logistyce, niezależnie od tego, czy chodzi o stanowisko kierownika ds. logistyki, spedytora czy specjalisty ds. transportu. Życiorys na stanowisko w dziale logistyki musi wykazywać kompetencje zawodowe i motywację kandydata bądź kandydatki. Logistyka jest zawsze w ruchu – mobilność, elastyczność i pogłębianie wiedzy są tak samo ważne dla kariery logistycznej, jak mocne nerwy i czujne oko. Jeśli masz takie cechy, to teraz umiejętnie zaprezentuj je w swoim CV, a dzięki trafnie wybranemu szablonowi CV przyciągnij uwagę rekrutera.

Szablon CV z nagłówkiem
Jeśli chodzi o projekt i układ strony, ważne jest, aby CV idealnie komponowało się z wyglądem pozostałych dokumentów aplikacyjnych, czyli przede wszystkim listu motywacyjnego. Nagłówek jest zwykle tak zaprojektowany, aby wyglądał on identycznie na wszystkich elementach podania o pracę. Ma to również miejsce w przypadku szablonu CV z nagłówkiem w kreatorze CV online na portalu cvhero.com. Ten prosty, a jednocześnie profesjonalny design przyciąga uwagę. Jego uporządkowany układ strony, oddzielający w bocznym pasku dane osobowe od umieszczonych w środkowej części informacji o doświadczeniu i wykształceniu, pozwala specjalistom Human Resources szybko i trafnie wyłowić najważniejsze informacje dotyczące kandydata.

Szablon CV klasyczne
Logistyka z jednej strony uznawana za standardową branżę, znaną od dziesiątek lat, z drugiej strony w obliczu stale rozwijających się technologii stawiana jest wśród nowatorskich gałęzi gospodarki. Czy zatem dobrym wyborem będzie wysłanie prostego i klasycznego CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę na stanowisku koordynatora ds. logistyki czy specjalisty ds. transportu? Klasyczne Curriculum Vitae jak najbardziej spełnia kryteria idealnego szablonu CV do logistyki. Po pierwsze przejrzysta struktura bez zbędnych ozdobników tworzy profesjonalne i poważne wrażenie i dowodzi, że za danymi informacjami stoi kompetentny pracownik. W kreatorze CV Hero wybór tego szablonu CV daje możliwość dopasowania koloru subtelnych linii oddzielających poszczególne sekcje tematyczne. Są 4 warianty kolorystyczne: czarny, szary, jasnoniebieski i złoty, które delikatnie zmieniają design całego dokumentu, a jednocześnie nie ujmują jego profesjonalizmowi.

Szablon CV z ramką
CV dla logistyka, gdzie ramka na imię i nazwisko figuruje na górze dokumentu nadaje atrakcyjny wygląd całości. W kreatorze CV Hero ten szablon CV generuje po lewej stronie boczny pasek ze zdjęciem kandydata i jego danymi kontaktowymi. Całość wygląda jak kompleksowo zaprojektowany układ i dowodzi, że kandydat posiada umiejętności planowania, co jest pożądaną kompetencją m.in. przy planowaniu łańcucha dostaw. Stonowany kolor paska dodaje powagi, a delikatne linie podziału poszczególnych sekcji po prawej stronie nadają uporządkowany wygląd i ułatwiają rekruterowi wychwycenie najistotniejszych informacji.

Szablon CV profesjonalne
Profesjonalne CV wymagane jest w sumie zawsze, bo każdy wie, że powinno zawierać wszystkie istotne informacje, być bezbłędne i ustukturyzowane. Jednak co takiego wyróżnia szablon CV profesjonalne w kreatorze CV Hero? Po pierwsze miejsce na zdjęcie. Niby nie jest ono wymaganym elementem CV, ale jednak zawsze dodaje mu kompletności i – o ile jest profesjonalne – to podnosi wartość takiego podania o pracę. W szablonie profesjonalne CV zdjęcie otoczone jest ramką, której kolor można dopasować dokonując wyboru pomiędzy ciemnoniebieskim, niebieskim, brunatnym i piaskowym. Wszystkie te tonacje kojarzą się właśnie z profesjonalizmem, więc w taki też sposób oddziałują na specjalistów ds. rekrutacji. Dodatkowo wszystkie dane osobowe znajdują się bezpośrednio pod zdjęciem, dzięki czemu część środkowa zyskuje więcej miejsca na istotne informacje dotyczące kandydata, zwłaszcza, jeśli jego kariera zawodowa obejmuje więcej okresów czasowych i miejsc pracy. Ten szablon CV nieco przypomina wizytówkę czy profil na portalu do kontaktów biznesowych, dzięki czemu zyskuje na swoim profesjonalizmie.

Szablon CV z nowoczesnym designem
Logistyka i transport to gałęzie gospodarki, które w ostatnich latach niezwykle szybko się rozwijają, zyskują nowe rozwiązania i wymagają stałego dokształcania się. Coś dynamicznego kojarzy się z nowoczesnością, zatem jeśli składasz podanie o pracę do ekspansywnie rozwijającej się firmy, która stawia na energicznych i kreatywnych pracowników, warto postawić na nowoczesny design w swoim życiorysie. W odróżnieniu od wyżej wymienionych szablonów CV, ten wzór wyróżnia się geometrycznymi elementami, którą robią wrażenie nowoczesności i dowodzą kreatywności. Kreator CV Hero w tym szablonie udostępnia 4 kolory do wyboru: szaroniebieski, turkusowy, szary i czarny. Te same elementy w identycznym kolorze umieszczane są automatycznie na liście motywacyjnym, jak i na stronie tytułowej całego podania o pracę.
To właśnie możliwość dodania strony tytułowej wyróżnia kreator CV Hero od innych kreatorów CV online. Do czego służy taka jakby okładka podania o pracę? Po pierwsze robi dobre wrażenie i wzbudza zainteresowanie u czytelnika, czyli rekrutera. Jeśli jest dobrze zaprojektowana i wygląda profesjonalnie, to w efekcie dany kandydat pozytywnie się zapisuje w jego pamięci.

Oprócz życiorysu, list motywacyjny stanowi centralną część Twojej aplikacji o pracę jako logistyka. W porównaniu do CV nie tylko wypunktowujesz tutaj swoje kolejne miejsca pracy, czy edukacji, ale także odwołujesz się do danego stanowiska, by przedstawić swoją motywację. Podanie o pracę w logistyce może zawierać także załączniki w postaci certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje w zakresie wiedzy dotyczącej transportu czy przepisów prawnych.

(opr. CV Hero)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.