Dodaj ogłoszenie o pracy


Maciej Kaniowski z Avon, 15. na liście światowych liderów łańcucha dostaw

Maciej Kaniowski, Chief Operating Officer w Avon, po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie 30 czołowych liderów łańcucha dostaw w międzynarodowym konkursie Leaders in Supply Chain Awards 2024, organizowanym przez Alcott Global. W tegorocznej edycji zajął 15. miejsce!

Maciej Kaniowski jest związany z firmą Avon od stycznia 2019 roku. Posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw, które zdobywał w czołowych firmach zajmujących się produkcją żywności w Polsce (Mars, Bakalland S.A, Quality Food Group). W codziennej pracy Maciej stawia przede wszystkim na współpracę między poszczególnymi działami i rynkami w celu wspólnego poszukiwania najlepszych rozwiązań. Bardzo ważne dla niego jest przy tym tworzenie odpowiedniego środowiska pracy, w którym ludzie mogą się rozwijać, wspierać, motywować i dzielić swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Dzięki temu zbudował w Avon nie tylko efektywne i zaangażowane zespoły, ale także całą kulturę pracy nazwaną #GameOn.

– Znalezienie się ponownie w gronie 30-tu czołowych menedżerów w Top 30 Leaders in Supply Chain Awards 2024 to ogromny zaszczyt. Ta nagroda to też piękne wyróżnienie dla całego zespołu operacyjnego Avon, czyli wspaniałych ludzi i świetnych profesjonalistów, którzy dzięki pełnemu zaangażowaniu niosą naszą firmę do przodu, jednocześnie podnosząc standardy w łańcuchu dostaw. To ich zaangażowanie napędza mnie jeszcze bardziej do dalszego działania – poszukiwania kolejnych, nieszablonowych rozwiązań oraz rozwoju platform wymiany wiedzy w międzynarodowym środowisku ekspertów, do czego ich także zachęcam. Zakochajcie się w odrobinie magii wokół łańcucha dostaw. Działajcie w zawrotnym tempie. Twórzcie wartość. Doceniajcie wpływ swojego zespołu od początku do końca, rozmawiajcie o biznesie, organizujcie i motywujcie swoich ludzi. Efektywne zespoły nie pojawiają się same z siebie; pielęgnujcie i dbajcie o nie – komentuje Maciej Kaniowski, Chief Operating Officer w Avon.

Leaders in Supply Chain Awards 2024
W tegorocznej edycji konkursu Leaders in Supply Chain Awards do nagrody nominowanych zostało aż 302 czołowych profesjonalistów branży. Nominowani reprezentowali 257 firm z 32 krajów.
Ranking 30 wyłonionych spośród nich topowych liderów został ustalony w 75 procentach na podstawie rygorystycznej oceny zgłoszeń, dokonanej przez profesjonalne jury. Zgłoszenia obejmowały nie tylko prezentację sylwetek poszczególnych osób, ale także przygotowane przez nich studia przypadku. Ocenie jury podlegały m.in. umiejętności przywódcze, doświadczenie, osiągnięcia w zakresie transformacji cyfrowej, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. W 25 procentach na wyniki konkursu wpływ miały głosy ponad 2 tys. dyrektorów najwyższego szczebla, zaproszonych do głosowania. Takie rozwiązanie zapewnia bezstronność w procesie oceny i mierzy wpływ kandydatów na branżę, wykraczający poza ich własne organizacje. Wśród zwycięzców znaleźli się pionierzy, którzy inicjują pozytywne zmiany oraz wyznaczają światowe trendy w rozwoju międzynarodowego łańcucha dostaw.

- Branża łańcucha dostaw z uznaniem obserwuje niezwykłe historie sukcesu zarówno indywidualnych osób, jak i zespołów, które nieustannie napędzają świat. Leaders in Supply Chain Awards 2024 wyróżnia tych, którzy inspirują swoje zespoły, wprowadzają technologie cyfrowe, promują zrównoważony rozwój, wykazują się doskonałym przywództwem i osiągają istotne cele biznesowe. Cieszę się, widząc tyle wpływowych nazwisk, zarówno tych, które już znam, jak i nowych – mówi Radu Palamariu, CEO Grupy Alcott Global.

(źr. Avon Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.