Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyło nowe centrum drobnicowe Kuehne + Nagel w Toruniu

Kuehne+Nagel otworzyło nowy magazyn dystrybucyjny w Toruniu, który ma wzmocnić lokalną i międzynarodową sieć drobnicową firmy w województwie kujawsko-pomorskim.

Lokalizacja nowo otwartego obiektu zapewnia dogodne połączenia z głównymi drogami krajowymi, takimi jak droga ekspresowa S10 i autostrada A1. - Nowa inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju logistyki drogowej Kuehne+Nagel. Oddział w Toruniu będzie bardzo blisko naszych obecnych oraz przyszłych klientów z regionu kujawsko-pomorskiego. Praca we własnej lokalizacji pozwoli skrócić czasy dostaw do minimum, zwiększy efektywność operacji transportowych i magazynowych co przełoży się na bardziej konkurencyjne warunki współpracy. To kolejny dowód na konsekwentne zaangażowanie Kuehne+Nagel w rozwój sieci dystrybucyjnej, aby zapewnić pełną kontrolę i najwyższą jakość świadczonych usług – powiedział Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

Nowe centrum spełnia najwyższe standardy energooszczędności. Dzięki inteligentnemu oświetleniu LED, reagującemu na ruch, firma zredukuje zapotrzebowanie na energię zarówno w części magazynowej, jak i w biurowej. Magazyn jest w pełni monitorowany i posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Ponadto automatyzacja bram i ramp przeładunkowych oraz inne systemy wspierające pracę umożliwiają sprawną obsługę przesyłek drogowych klientów firmy.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.