Dodaj ogłoszenie o pracy


Bridgestone i ESA logistika uruchomili wspólny magazyn opon

Bridgestone oraz ESA logistika otworzyli magazyn opon o powierzchni 50 000 mkw., w którym opony będą składowane oraz wysyłane do dalszej dystrybucji.
Tym, co wyróżnia kompletne procesy magazynowe realizowane dla Bridgestone jest kilka zrównoważonych rozwiązań, które pozwalają na uzyskanie certyfikatu BREEAM Excellent. Jednym z nich jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kWp oraz nowoczesne technologie w zakresie oszczędzania energii i wody oraz redukcji emisji CO2. W trosce o dobre samopoczucie pracowników wokół hali powstają również zielone strefy relaksu.

Bridgestone jest zaangażowany w osiąganie swoich głównych celów środowiskowych; neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla i wykorzystanie w 100% zrównoważonych materiałów do 2050 r.
– Nasz nowy projekt rozpoczęty z ESA logistika odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie łańcucha dostaw i logistyki z długoterminowymi korzyściami dla środowiska i doskonale wpisuje się w „Ekologię” i „Energię” wartości w Zobowiązaniu Bridgestone E8 – mówi Elżbieta Oussar, dyrektor ds. logistyki i łańcucha dostaw, Bridgestone Europe East Region. - Bridgestone od 24 lat systematycznie zwiększa swoją obecność w Wielkopolsce, gdzie znajduje się nasza największa fabryka w Europie. Wraz z rosnącym popytem na nasze opony klasy premium i zwiększeniem mocy produkcyjnych w poznańskim zakładzie Bridgestone pojawia się teraz nowy magazyn, który spełnia nasze wymagania na drodze do zoptymalizowanego i zrównoważonego łańcucha dostaw.

Hala wyposażona jest również w innowacyjne systemy i narzędzia automatyzujące i ułatwiające pracę. Są to m.in. stworzony przez programistów ESA logistika system zarządzania magazynem, przenośniki taśmowe do rozładunku i załadunku poszczególnych opon oraz układania ich na regałach, a w późniejszym etapie także roboty do transportu opon i regały do ich składowania. - Innowacyjność to coś, z czego w ESA logistika korzystamy na co dzień. Tym razem mamy ogromne szczęście, że firma Bridgestone jest otwarta na wszelkie nowości i pozwoli nam działać szeroko w tym obszarze. Planujemy zautomatyzować nawet tak prozaiczną sprawę jak utrzymanie czystości – mówi Rafał Łuczak IT and Implementation Manager w ESA logistika.

Uruchomienie magazynu pod Poznaniem stworzy kolejne miejsca pracy. Na początku zatrudnienie znalazło tam blisko 50 osób. Są to głównie pracownicy magazynów, ale także specjaliści ds. logistyki i kierownicy zmian. - Powierzenie tak dużej operacji ESA logistika jest dowodem ogromnego zaufania, jakim obdarza nas klient. Cieszymy się, że nasza dotychczasowa działalność pokazuje, że jesteśmy gotowi do realizacji nowych, coraz większych projektów – mówi Łukasz Dziewanowski Dyrektor Zarządzający ESA logistika.

Magazyn wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowe. Deweloper podzielił inwestycję na dwie strefy oddzielone ścianą REI 240. Dzięki specjalnej konstrukcji zewnętrznej strefy doków zwiększono bezpieczeństwo pracowników. Cechą charakterystyczną tego projektu jest dbałość o szczegóły. Wspólne cele, które od początku podzielają wszyscy zaangażowani, pozwalają liczyć na pełny sukces tej współpracy.

(źr. ESA Logistyka)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.