Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel obchodzi 30 lat działalności w Polsce – 60 tys. zł na cele charytatywne!

Kuehne+Nagel od ponad 30 lat prowadzi działalność logistyczną na polskim rynku. Firma świętuje jubileusz od kwietnia tego roku. W ciągu ostatnich 30 tygodni, w każdą środę, prezentowała nowe fakty o działalności oddziału firmy w Polsce oraz dodatkowe materiały pokazujące historie, wspomnienia i refleksje pracowników oraz dyrektorów zarządzających.

W ramach obchodów firma Kuehne+Nagel w Polsce przeznaczy 60 000 zł na rzecz organizacji charytatywnych. Do wyboru są 3 projekty, na które można oddać głosy i podzielić pulę środków według własnego uznania. Aby to zrobić wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytania przygotowane na podstawie faktów o spółce. Quiz można wypełnić do 9 grudnia na stronie www.30latkuehne-nagel.pl Każdy uczestnik może przesłać jedno zgłoszenie i wybrać jedną inicjatywę. Darowizna Kuehne+Nagel będzie rozdysponowana proporcjonalnie według oddanych głosów na Stowarzyszenie UNICEF Polska oraz Stowarzyszenie Wiosna i jej dwa projekty społeczne: Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka.

- Jako firma uznajemy nasze miejsce na świecie i wpływ, jaki wywieramy na nasze otoczenie. Mamy świadomość tego, że nie działamy sami. Jesteśmy częścią ekosystemu zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym, dlatego obchodząc 30-lecie naszej firmy, świętujemy także dla innych. Dzisiaj, wraz z publikacją ostatniego z 30 prezentowanych faktów o działalności firmy w Polsce, uruchamiamy quiz internetowy. Każdy użytkownik z adresem e-mail po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania może zdecydować do których organizacji trafi 60 000 zł. Zachęcam do udziału w zabawie i wspierania potrzebujących razem z nami – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel.

- Wspieranie lokalnych społeczności jest dla Kuehne+Nagel oraz jej pracowników niezwykle ważne. Z radością obserwujemy entuzjazm oraz zaangażowanie pracowników w działania na rzecz dzieci z Akademii Przyszłości czy w przygotowywanie materialnej pomocy dla rodzin ze Szlachetnej Paczki. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również w momencie świętowania swojego jubileuszu firma pamięta o potrzebujących i chce się dzielić z innymi. Dobrze nam razem robić dobro – powiedziała Dominika Langer-Gniłka, wiceprezeska Stowarzyszenia Wiosna.

- Kuehne+Nagel od kilku już lat jest globalnym partnerem UNICEF. W ramach współpracy firma zapewnia usługi transportowe i logistyczne, dzięki którym UNICEF może w bardzo krótkim czasie dostarczać pomoc w najodleglejsze zakątki świata. Cieszę się, że obchody 30-lecia firmy są okazją do aktywowania tej współpracy również na rynku polskim. To bardzo ważne, że zyskujemy kolejnego partnera w walce o dobro tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci” – powiedziała Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF Polska.

Finał akcji oraz komunikacja na temat rozdysponowanych środków z dotacji nastąpi 16 grudnia 2022 r.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.